101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

KOD, politycy i młodzież za strajkiem

Data publikacji: 12.04.2019 13:30
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
12.04.2019 Kielce. Uczniowie manifestowali poparcie dla strajkujących nauczycieli przed ŚUW

12.04.2019 Kielce. Uczniowie manifestowali poparcie dla strajkujących nauczycieli przed ŚUW
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

40 uczniów kieleckich szkół manifestowało przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim. Przyszli z transparentami „Murem za nauczycielami” oraz „Popieramy”.

Nina Kubikowska, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego, mino nielicznego uczestnictwa uczniów twierdzi, że młodzi ludzie popierają strajk nauczycieli. - Chcieliśmy się zjednoczyć z nauczycielami i pomóc im w osiągnięciu ich celów. Wiem, że wielu nauczycieli zaczyna wątpić, więc chcemy im pokazać, iż ich działania mają sens – mówi Nina Kubikowska.

Razem z młodzieżą manifestowali też politycy. Wśród nich był między innymi Sławomir Gierada, radny sejmiku z Koalicji Obywatelskiej oraz sympatycy Komitetu Obrony Demokracji.

Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty uważa, że strajk trwa przede wszystkim z woli Związku Nauczycielstwa Polskiego, który nie zaakceptował rządowych propozycji podwyżek. - Chyba wszyscy chcą zakończenia strajku. Ale wielokrotnie powtarzałem, że ZNP postawił żądania zaporowe, nie do spełnienia przez rząd. Tu nie chodzi o dogadanie się, tylko o protest. A ten zaczyna być coraz bardziej uciążliwy dla uczniów. Nie wyobrażam sobie nadrobienia materiału straconego przez strajk – twierdzi Kazimierz Mądzik.

Jak dodaje kurator, jeżeli protest będzie trwał może dojść do tego, że maturzyści nie zostaną sklasyfikowani, a 26 kwietnia kończy się dla nich rok szkolny. To oznacza, że nie podejdą do matury, ale również będą musieli powtarzać cały rok nauki.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution