101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Jędrzejowscy emeryci złożyli sobie świąteczne życzenia

Data publikacji: 12.04.2019 15:55
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Jędrzejów. Jajeczko u emerytów i rencistów

Jędrzejów. Jajeczko u emerytów i rencistów
12.04.2019 / Fot. Ewa Pociejowska - Gawęda / Radio Kielce

Prawie 90 osób, członkowie Powiatowego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Jędrzejowie spotkało się na tzw. jajeczku, aby złożyć sobie życzenia świąteczne i porozmawiać o najważniejszych sprawach związkowych.

Gości powitał wiceprezes związku Stanisław Klos, po czym życzenia świąteczne złożyli Paweł Faryna starosta jędrzejowski, Renata Kawiorska, sekretarz gminy Jędrzejów oraz Bogusława Wypych, prezes LGD Ziemia Jędrzejowska „Gryf”. Przygotowane jajka symbolicznie poświecił ks. dziekan Leszek Sztandera, proboszcz parafii św. Trójcy. Jak powiedział, jajko ma głęboki wymiar symboliczny, zamknięta skorupa zawiera w sobie życie.

- Z tej zamkniętej skorupy grobu wyszedł Chrystus żywy i przyszedł do swoich uczniów, aby im powiedzieć, pokój, nie martwcie się, jestem z Wami - mówił ks. dziekan Sztandera.

Jak powiedział wiceprezes Powiatowego Związku Emerytów i Rencistów w Jędrzejowie Stanisław Klos, przed każdymi świętami spotykają się, aby złożyć sobie życzenia i wspólnie spędzić czas. Chodzi o to, aby razem wejść w ten świąteczny czas i jeszcze bardziej się integrować.

Oczywiście podczas spotkania nie brakowało symbolicznego stuknięcia się jajeczkiem. Jak mówiły, Leokadia Olesińska, Jadwiga Belicka oraz Czesława Król, chociaż już zaczęły się przedświąteczne porządki i mają dużo pracy w domu, na takie spotkania zawsze znajdują czas.

- Dla nas starszych osób to wyjątkowy moment, dlatego chcemy być razem, aby złożyć sobie życzenia i pobyć razem - mówiły emerytki. 

Powiatowy Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jędrzejowie zrzesza około 300 osób z Jędrzejowa i Wodzisławia.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution