101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Prawnicy grają dla chorego Kuby

Data publikacji: 13.04.2019 06:25 / Data aktualizacji: 13.04.2019 14:12
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Nowiny. Charytatywny turniej piłki nożnej o puchar prokuratora okręgowego

Nowiny. Charytatywny turniej piłki nożnej o puchar prokuratora okręgowego
13.04.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Osiem drużyn z województwa świętokrzyskiego i Radomia bierze udział w charytatywnym turnieju piłki nożnej o puchar prokuratora okręgowego. - W trakcie zawodów zbierane są pieniądze na pomoc w leczeniu chorego na nowotwór pięcioletniego Kubusia, mieszkańca gminy Sitkówka-Nowiny - informuje Izabela Frejowska, członek stowarzyszenia „Siła Woli”, które zorganizowało zbiórkę.

- Środki finansowe przeznaczone na leczenie dziecka kiedyś się kończą, dlatego tak ważna jest zewnętrzna pomoc. Dużo osób przyłączyło się do akcji i przekazało swoje pieniądze dla Kubusia. Jestem bardzo szczęśliwa z tego powodu - powiedziała Izabela Frejowska.

Prokurator Okręgowy Dariusz Dryjas jest zadowolony z faktu, że może pomóc choremu dziecku.

Przez kilka lat turniej organizował kielecki sąd a rok temu adwokaci. Sędzia Wojciech Merta, były prezes Sądu Okręgowego pochwalił prokuraturę za dobrze zorganizowany turniej.

- Nie jest to łatwe zadanie, ale jak widzę prokuratorzy podołali temu zadaniu - powiedział sędzia Wojciech Merta.

Sędzia Aneta Niesłuchowska-Paluch, wiceprezes Sądu Rejonowego w Radomiu stwierdziła, radomskie drużyny starają się dbać o kondycję fizyczną.

- Dzisiejsze rozgrywki traktujemy także jako wstęp do trzydziestej spartakiady prawników, która odbędzie się we wrześniu. Poza tym cieszymy się, że możemy zagrać z kieleckimi drużynami i przy okazji pomóc choremu dziecku - powiedziała Sędzia Aneta Niesłuchowska-Paluch.

Sędzia Arkadiusz Guza, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Radomiu stwierdził, że rywalizacja między uczestnikami jest zacięta, a rozgrywkom towarzyszy dużo emocji.

Patronat honorowy nad turniejem sprawuje Prokurator Generalny. Imprezę zorganizowano w hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution