101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Harcerski Złaz w Chęcinach

Data publikacji: 13.04.2019 06:37 / Data aktualizacji: 13.04.2019 17:39
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Nauka gry na instrumentach, wspólne śpiewanie i zajęcia taneczne. To tylko niektóre elementy II Złazu Funkcyjnych Związku Harcerstwa Polskiego Chorągwi Kieleckiej, który odbywa się w Chęcinach.

Funkcyjni ZHP to druhowie, którzy na co dzień zajmują się wychowaniem dzieci i młodzieży. W złazie bierze udział około 70 uczestników. Wśród nich jest Julita Wiśniewska, która podkreśla, że jest to bardzo miło spędzony czas.

13.04.2019 Chęciny. II Złazu Funkcyjnych Związku Harcerstwa Polskiego Chorągwi KieleckiejFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Możemy poznać nowe osoby, a także udoskonalić nasze umiejętności, a także poszerzyć naszą wiedzę - twierdzi Julita Wiśniewska.

Harcmistrzyni Agnieszka Stochmal mówi, że podczas zajęć uczestnicy uczą się między innymi gry na gitarze.

- Dwie godziny treningu nie sprawią, że harcerze nauczą się grać, ale jest postęp. Osoby, które nigdy nie trzymały w rękach gitary, teraz potrafią zagrać całą piosenkę. Wierzymy, że gdy wrócą do swoich hufców, będą nadal trenować i uczyć się nowych dźwięków - powiedziała harcmistrzyni Agnieszka Stochmal.

13.04.2019 Chęciny. II Złazu Funkcyjnych Związku Harcerstwa Polskiego Chorągwi KieleckiejFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zosia Marcinkowska, uczestniczka złazu, twierdzi, że harcerstwo jest sposobem na życie i nie wyobraża sobie bez niego życia.

- Jest to przygoda. To kształtuje charakter i rozwija. Nie wszystkiego nauczymy się w szkole. Tu dowiedzieliśmy się, że takie wartości jak braterstwo czy wsparcie drugiego człowieka jest najważniejsze. Wtedy można pokonać każdy trud - stwierdziła Zosia Marcinkowska.

Złaz zakończy się w niedzielę. Warsztaty odbywają się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Chęcinach.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution