101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Niezwykle trudne warunki podczas Ekstremalnej Drogi Krzyżowej

Data publikacji: 13.04.2019 08:24
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Święty Krzyż. Ekstremalna Droga Krzyżowa

Święty Krzyż. Ekstremalna Droga Krzyżowa
13.04.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jedni czują wewnętrzną potrzebę. Inni chcą się sprawdzić. Uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej na Święty Krzyż po całonocnej wędrówce dotarli do klasztoru. Piechurzy wyszli w trasę w piątek wieczorem z Opatowa, Ostrowca Świętokrzyskiego, Sandomierza, Staszowa, Iłży i Skarżyska-Kamiennej.

Hubert Matysiak wyruszył z Ostrowca Świętokrzyskiego. Przeszedł 38 kilometrów. Pielgrzym stwierdził, że zdecydował się na udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, aby sprawdzić swoje możliwości.

- Trasa była bardzo ciekawa w tym roku, ze względu na warunki pogodowe. Wędrówce towarzyszył śnieg i deszcz, przez co przemokło mi ubranie, ale dałem radę z czego jestem dumny - powiedział Hubert Matysiak.

Krzysztof, który także szedł z Ostrowca Świętokrzyskiego, ofiarował swój trud w intencji swojej córki, która w tym roku pisała egzaminy gimnazjalne i siostrzeńca, który w najbliższym czasie będzie miał operację.

- To sprawiło, że nie mogłem się poddać i pokonałem trasę, która w tym roku była trudna. Szliśmy przez Park Świętokrzyski. Miałem kilka kryzysów, ale doszedłem do klasztoru - powiedział uczestnik.

Harcmistrz Dariusz Czupryński, szef harcerskiego centrum pierwszej pomocy z Ostrowca Świętokrzyskiego, informuje, że podczas Ekstremalnej Drogi Krzyżowej nie obyło się bez otarć i lekkich kontuzji.

- Kilka osób musiało zejść z trasy. Było to głównie zmęczenie, a nie poważne urazy. Nie musieliśmy wzywać zespołu ratownictwa medycznego - powiedział harcmistrz Dariusz Czupryński.

Ekstremalnym Drogom Krzyżowym towarzyszyło w tym roku hasło: „Kościół XXI wieku”.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution