101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wojewoda w Starachowicach. Mówiła o założeniach „nowej piątki PiS”

Data publikacji: 13.04.2019 11:35
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Starachowice. Spotkanie wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek z mieszkańcami ws. nowej piątki PiS

Starachowice. Spotkanie wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek z mieszkańcami ws. nowej piątki PiS
13.04.2019 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

W regionie trwają spotkania polityków Prawa i Sprawiedliwości, podczas których prowadzona jest akcja informacyjna dotycząca tzw. nowej piątki PiS. W Starachowicach z mieszkańcami rozmawiała wojewoda świętokrzyski.

Agata Wojtyszek i osoby ze Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego przybliżali założenia pięciu najważniejszych punktów programu rządowego na targowisku miejskim, gdzie w sobotę przychodzi wiele osób, co dało okazję do spotkania z szerokim gronem zainteresowanych.

Emeryci mogli się dowiedzieć, że zarówno Sejm, jak i Senat uchwaliły program trzynastej emerytury. To świadczenie trafi do wszystkich pobierających emerytury, renty, a pieniądze trafią do zainteresowanych już w maju.

Starachowice. Spotkanie wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek z mieszkańcami ws. nowej piątki PiS13.04.2019 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Najwięcej pytań dotyczyło zasad przyznawania 500 plus na pierwsze dziecko czy obniżonego PIT-u dla przedsiębiorców, połączeń lokalnych oraz wsparcia dla młodych pracowników. Spotkania są także okazją do poznania problemów lokalnych.

Kupcy pracujący na targowisku w Starachowicach zgłaszali potrzebę podniesienia wynagrodzeń, zarówno dla nich, jak i dla osób pracujących w zakładach na terenie miasta. Kolejnym zagadnieniem, które pojawiło się podczas rozmów była obecność obcokrajowców handlujących na targowiskach w regionie. To głównie mieszkańcy Bułgarii, ich towary są konkurencyjne cenowo, choć jakością ustępują polskim produktom. Wojewoda zadeklarowała, że będzie analizować ten problem.

Starachowice. Spotkanie wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek z mieszkańcami ws. nowej piątki PiS13.04.2019 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Jak podkreślała wojewoda, właśnie na podstawie takich indywidualnych rozmów tworzony był program rządowy, uwagi mieszkańców są przekazywane do premiera i na tej podstawie wprowadzane będą kolejne zmiany w państwie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution