101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wielkanocny klimat w Kazimierzy

Data publikacji: 13.04.2019 13:49
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Kazimierza Wielka. Kiermasz wielkanocny

Kazimierza Wielka. Kiermasz wielkanocny
Kazimierza Wielka. 13.04.2019 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Ozdoby, tradycyjne wypieki i świąteczne dania to tylko niektóre atrakcje kiermaszu wielkanocnego, który odbywa się Kazimierzy Wielkiej. Jak co roku swoje wyroby zaprezentowały m.in. koła gospodyń wiejskich, szkoły i instytucje, twórcy i rękodzielnicy.

Swoje produkty oferowały m.in. panie z Domu Seniora w Gorzkowie. Agnieszka Kula-Kielian, kierownik placówki mówi, że na stole znalazły się m.in. stroiki wielkanocne, króliczki, zajączki, wyroby z wełny oraz palmy.

Agnieszka Styczeń z ratusza podkreśla, że dwudniowy wiosenny kiermasz, to nie tylko możliwość nabycia różnych produktów, czy palm. To także integrowanie się lokalnej społeczności i kultywowanie tradycji rękodzieła.

- W tym roku Koła Gospodyń Wiejskich po raz pierwszy wyszły z inicjatywą zorganizowania degustacji potraw. Wraz z mieszkańcami mogliśmy spróbować wspaniałych dań m.in. mazurka wielkanocnego przygotowanego przez KGW z Krzyszkowic, który wygrał konkurs na najsmaczniejszy wypiek wielkanocny. Z kolei „Donowskie Gosposie” przygotowały żur wielkanocny - mówi Agnieszka Styczeń.

Swoje wyroby prezentowały również panie z nowopowstałego Koła Gospodyń Wiejskich w Topoli w gminie Skalbmierz. Monika Chat-Komoniewska informuje, że na ich stoisku można nabyć ręcznie robione stroiki.

- My dopiero zaczynamy. Mamy nadzieję, że będzie to już nasza tradycja - zaznacza Monika Chat-Komoniewska z KGW w Topoli.

Organizatorem wiosennego kiermaszu w Kazimierzy Wielkiej jest tamtejszy Urząd Miasta i Gminy.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution