101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Starachowiczanie porządkują swoje miasto

Data publikacji: 13.04.2019 16:58
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Akcja Czyste Starachowice

Akcja „Czyste Starachowice”
Starachowice. 13.04.2019 / Fot. UM Starachowice

Trwa akcja „Czyste Starachowice”. W sprzątanie miasta po raz drugi angażują się różne grupy i stowarzyszenia oraz mieszkańcy. Wiosenne porządki były planowane już kilka tygodni temu. Najpierw starachowiczanie zgłaszali, którą część miasta chcą posprzątać, później w dogodnym terminie włączali się w akcję.

Najczęściej są to zespoły sportowe, szkoły, grupa Zabiegane Starachowice i klub płetwonurków Kalmar. Aktywnie zaangażowali się także seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Jerzy Krawczyk mówi, że ludzie porzucają różne śmieci. Jest dużo plastiku, szkła, ale także eternit, który pokrywał altanki ogródkowe. Wiele osób po wymianie zadaszenia szkodliwy azbest porzuca w najbliższej okolicy. Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku sprzątali ulicę Martenowską, w pobliżu ogródków działkowych. W ciągu dwóch dni zebrali na stumetrowym odcinku 24 worki śmieci.

- Wszyscy lubimy czyste ulice, trawniki, lubimy czyste skwery i cieszy nas to, że wspólnie możemy coś zrobić dla miasta - mówi Anna Tokarska.

- Mamy dużo czasu, jesteśmy emerytami, mamy dużo energii i zamiast siedzieć w domu wolimy coś robić. Czujemy się wtedy bardziej potrzebni, czujemy się zdrowsi, zawsze to jest praca na świeżym powietrzu. Nigdy nie odmawiamy, jeżeli są organizowane takie akcje - dodaje.

Urząd miasta zapewnia worki na śmieci i jednorazowe rękawiczki, później służby miejskie zbierają odpady. Akcja „Czyste Starachowice” potrwa do 18 kwietnia i zakończy się rozstrzygnięciem konkursu plastycznego „Wspólnie dbamy o nasze miasto”.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution