101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Droga krzyżowa ulicami królewskiego miasta

Data publikacji: 13.04.2019 18:23
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Sandomierz. Droga krzyżowa ulicami miasta

Sandomierz. Droga krzyżowa ulicami miasta
Sandomierz. 13.04.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Kilkuset wiernych wzięło udział w nabożeństwie drogi krzyżowej ulicami Sandomierza. Uczestnicy przeszli z kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego do kościoła seminaryjnego pw. Św. Michała.

Nabożeństwu przewodniczył ordynariusz diecezji sandomierskiej biskup Krzysztof Nitkiewicz. Hierarcha podkreślił, że idąc w drodze krzyżowej przeżywamy razem z Chrystusem jego mękę i śmierć na krzyżu.

- Zawsze musimy pamiętać, że Chrystus złożył swoją ofiarę i umarł na krzyżu za nas, dla naszego zbawienia. Pierwszym odruchem człowieka za tę ofiarę powinna być wdzięczność i życie w zgodzie z Jego przykazaniami, niestety my często o tym zapominamy. A droga krzyżowa daje właśnie taką możliwość, aby w zadumie zastanowić się nad własnym życiem, ale także nad cierpieniem Pana Jezusa - dodał.

Biskup Krzysztof Nitkiewicz zaznaczył, że droga krzyżowa jest pełna bólu i smutku. Dziś człowiek często płacze, jednak najczęściej są to łzy związane z emocjami, gniewem czy bezsilnością.

- Nie o taki płacz chodzi podczas nabożeństwa drogi krzyżowej. Tutaj powinniśmy płakać nad swoimi grzechami i grzechami innych, które obraziły Boga. Ten płacz pozwoli obmywać nasze serca, ale także, spowoduje nawrócenie grzeszników - podkreślił hierarcha.

Uczestnicy drogi krzyżowej ulicami Sandomierza, podkreślali, że jest to dla nich szczególny wyraz modlitwy, a także otwarta manifestacja wiary.

- W tej drodze krzyżowej uczestniczymy co roku. Swoją postawą chcemy pokazać, że jesteśmy katolikami. Podczas nabożeństwa niesiemy ze sobą także różne intencje m.in. za prześladowanych chrześcijan i niewierzących - mówili.

W nabożeństwie uczestniczyła także liczna grupa młodzieży z diecezji sandomierskiej. Jak podkreśla Krzysztof Wójcik, w drodze krzyżowej ulicami miasta bierze udział już po raz kolejny.

- Dla nas, młodych, jest to szczególnie ważne, aby pokazać naszym rówieśnikom, którzy nie chodzą do kościoła lub robią to bardzo niechętnie, że można być jednocześnie młodym i otwarcie wierzyć w Jezusa i nie bać się do niego przyznawać - zaznaczył.

Droga krzyżowa przeszła ulicami: Ożarowską, Maciejewskiego, Cieśli, Słowackiego, Ogrodową i Mickiewicza.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution