101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

„Raban Wielkanocny” w Chmielniku. Będą kiermasz i występy

Data publikacji: 14.04.2019 08:16
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Chmielnik. 25.03.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W Chmielniku odbędzie się dziś „Raban Wielkanocny”. Uroczyste rozpoczęcie imprezy zaplanowano o godzinie 11.30 przemarszem korowodu z palmami sprzed kościoła św. Trójcy w Przededworzu. Następne w kościele parafialnym odbędzie się msza święta, a po niej impreza przeniesie się na chmielnicki Rynek.

Jak informuje Alicja Adach-Białowąs z Chmielnickiego Centrum Kultury pod nazwą „Raban Wielkanocny” kryje się kilka wydarzeń, m.in. „Wariacje drożdżowe”.

- Zaplanowaliśmy III Konkurs na Najdłuższą i Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną, konkurs na smakołyk z ciasta drożdżowego pod nazwą „Wariacje drożdżowe” oraz kiermasz stroików i wypieków świątecznych. Ponadto obejrzeć będzie można przedstawienie pod tytułem „Jak to niegdyś bywało” oraz pokaz szydełkowania - wylicza Alicja Adach-Białowąs.

Jak dodaje, podczas wydarzenia każdy chętny będzie mógł skosztować m.in. tradycyjnego żurku z jajkiem oraz słodkich wypieków.

- Celem wydarzenia jest promowanie polskich tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Chcemy również pokazać, że zarówno palmy wielkanocne, wypieki, czy stroiki można wykonać samodzielnie, z tego, co oferuje nam natura, a nie kupować gotowych w sklepie- dodaje Alicja Adach-Białowąs.

Kiermasz stroików świątecznych na chmielnickim rynku rozpocznie się o godzinie 9.00, natomiast część artystyczna o 13.30.

Patronat medialny nad imprezą objęło, m.in., Radio Kielce.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution