101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Palma tak długa, że trzeba było ją… przewieźć ciężarówką

Data publikacji: 14.04.2019 15:46
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Chmielnik. Konkurs na najdłuższą palmę

Chmielnik. Konkurs na najdłuższą palmę
14.04.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Palma o wysokości: 23. metrów i 10. centymetrów wygrała konkurs na najdłuższą palmę zorganizowany w Chmielniku. Impreza pod nazwą „Raban Wielkanocny” rozpoczęła się przemarszem korowodu z palmami sprzed kościoła św. Trójcy w Przededworzu do kościoła parafialnego, gdzie odbyła się msza święta.

Po nabożeństwie jej uczestnicy przeszli na chmielnicki Rynek. Tu odbyła się część artystyczna imprezy.

Jak przyznała Kinga Mołas z Koła Gospodyń Wiejskich w Borzykowie, która współtworzyła najdłuższą palmę, ze względu na swoje gabaryty, na chmielnicki Rynek musiała ona zostać przywieziona ciężarówką.

- Palmę przygotowywało około 10 osób. Najdłużej zeszło nam na zbieraniu materiałów i robieniu kwiatków z krępliny. Motywem przewodnim była wiklina. Cieszymy się, że nasza palma wygrała – dodała Kinga Mołas.

Podczas imprezy dużym zainteresowaniem cieszyły się świąteczne stroiki, przyznała Elżbieta Kowal–Błonek, kierownik klubu Wolna Strefa w Borzykowie.

- Razem z dziećmi robimy i sprzedajemy stroiki na różne kiermasze. Dzięki temu mamy pieniądze na wykonywanie kolejnych ozdób i organizację np. wycieczek. Na ten kiermasz najwięcej przywieźliśmy stroików i koszyczków z papierowej wikliny – dodała Elżbieta Kowal – Błonek.

Podczas „Rabanu Wielkanocnego” w Chmielniku można było skosztować tradycyjnego żurku oraz słodkich wypieków i obejrzeć pokaz szydełkowania.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution