101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Przy pięknej pogodzie sprzątali Ponidzie

Data publikacji: 14.04.2019 19:34
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Rezerwat Skorocice gmina Wiślica. Ekspedycja Ponidzie  akcja organizowana przez Stowarzyszenie Młode Busko

Rezerwat Skorocice, gmina Wiślica. Ekspedycja Ponidzie – akcja organizowana przez Stowarzyszenie "Młode Busko"
14.04.2019 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Za nami pierwsza z serii imprez turystyczno-ekologicznych organizowanych przez Stowarzyszenie „Młode Busko” tzw. ekspedycja krajoznawczo-ekologiczna. Celem wydarzenia było m.in. zapoznanie mieszkańców z atrakcjami regionu, zadbanie o czystość Ponidzia, a przy tym możliwość spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Jak informuje Łukasz Szumilas, radny Rady Miejskiej w Busku-Zdroju, prezes Stowarzyszenia „Młode Busko” i Stowarzyszenia „Forum Młodych Samorządowców RP”, posprzątany został cały rezerwat w Skorocicach oraz okolice terenów rekreacyjnych tzw. karabosy. Łącznie podczas niedzielnej akcji zebrano ponad 10 worków śmieci.

Rezerwat Skorocice, gmina Wiślica. Ekspedycja Ponidzie – akcja organizowana przez Stowarzyszenie "Młode Busko"14.04.2019 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

- Świetna frekwencja, piękna pogoda. Na razie mieszkańcy z dystansem podchodzą do naszej akcji, ale myślę, że z każdą kolejną edycją, będzie ich coraz więcej. Zapraszamy ludzi, którym zależy na naszym regionie do udziału w kolejnych akcjach Ekspedycja Ponidzie - mówi Łukasz Szumilas.

Beata Domagała z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Kielcach, podkreśla, że taką akcję należy organizować co roku.

- Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Otoczenie jest piękne. Jest to rezerwat ochrony przyrody, ale śmieci niestety było dużo. Bardzo ważna jest zatem świadomość ludzka, żeby nie zaśmiecać rezerwatu, bo to jest nasze wspólne dobro - mówi Beata Domagała.

Z kolei uczestnicy akcji w rozmowie z Radiem Kielce podkreślali, że warto dbać o środowisko. Jak mówią, najwięcej zebrali papierków, butelek po alkoholu czy puszek. Wspólnie przyznali, że teren był zaśmiecony i że nie warto zanieczyszczać przyrody, chociażby dla samych widoków.

Rezerwat Skorocice, gmina Wiślica. Ekspedycja Ponidzie – akcja organizowana przez Stowarzyszenie "Młode Busko"14.04.2019 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Następną akcję zaplanowano pod koniec kwietnia w Wiślicy. Będzie to sprzątanie brzegów Nidy.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Młode Busko".

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution