101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Dyrektor PUP z innym zarzutem?

Data publikacji: 15.04.2019 11:34
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Proces Małgorzaty S. oskarżonej o korupcję dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy

Proces Małgorzaty S., oskarżonej o korupcję dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy
Kielce. 15.04.2019 / Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Dobiega końca proces Małgorzaty S., oskarżonej o korupcję dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy. Według śledczych Małgorzata S., została w 2015 roku zatrzymana przez Centralne Biuro Antykorupcyjne po przyjęciu od przedsiębiorców 3,5 tysiąca złotych łapówki. Obrona twierdzi, że nie były to korzyści majątkowe, a wpłaty na kampanię wyborczą. W ocenie prokuratury, oskarżona w zamian za łapówki miała zorganizować staż dla poleconej osoby oraz w przyszłości mieć przychylne nastawienie do wniosków składanych przez wskazane firmy.

Podczas dzisiejszej rozprawy Karol Jakubczyk - obrońca Małgorzaty S. wniósł o to, aby sąd rozważył zmianę kwalifikacji prawnej czynu. Jego zdaniem oskarżona powinna być sądzona za występek z kodeksu wyborczego, bo niezgodnie z prawem przyjmowała wpłaty na komitet wyborczy PSL. Zgodnie ze wskazanym artykułem - kto przyjmuje w imieniu komitetów wyborczych korzyść majątkową z innego źródła niż z funduszu wyborczego, może zostać ukarany grzywną w wysokości od tysiąca do 100 tysięcy złotych.

Kolejna rozprawa, na której prawdopodobnie zostaną wygłoszone mowy końcowe, odbędzie się 26 kwietnia. Oprócz Małgorzaty S., zarzuty usłyszały jeszcze trzy inne osoby. Przedsiębiorcy: Heronim i Grzegorz Ł. są podejrzewani są o wręczenie łapówki. Dodatkowo Heronim Ł. oskarżony jest także o podjęcie się pośrednictwa w załatwieniu sprawy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kielcach, poprzez powoływanie się na wpływy w tej instytucji w zamian za korzyść majątkową w kwocie 100 zł. Z kolei Janina M. podejrzana jest o wręczenie Heronimowi Ł. tych pieniędzy.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution