101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Sprzęt ratujący życie trafi do kolejnych szpitali

Data publikacji: 15.04.2019 15:07
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze
Defibrylatory

Defibrylatory
Morawica. 07.11.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

600 tysięcy złotych na zakup sprzętu ratującego i pomagającego w rehabilitacji poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych trafi do trzech świętokrzyskich szpitali i Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach. Za otrzymane pieniądze, placówki kupią m.in. bieżnię, łóżko masujące i aparat do elektroterapii.

Świętokrzyskie pogotowie kupi trzy urządzenia do masażu serca - informuje jego dyrektor, Marta Solnica.

- To urządzenia, które wspomagają pracę ratowników przy reanimacji pacjenta. W takie urządzenie chcemy wyposażyć wszystkie zespoły i sukcesywnie robimy to od kilku lat. Jednak ten sprzęt jest bardzo drogi i nie możemy zakupić od razu wszystkich aparatów. Kupimy trzy, które trafią do zespołu ratowników z Kielc. Obecnie takich urządzeń mamy ponad 20, także niedługo będą już we wszystkich 43 zespołach ratowniczych - dodaje Marta Solnica.

Pieniądze otrzyma także Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Czerwonej Górze, informuje jego dyrektor, Youssef Sleiman.

- Zakupimy aparat do znieczuleń osób po wypadkach, które wymagają operacji. Na bloku operacyjnym wymagane jest przynajmniej jedno takie urządzenie. My takim dysponujemy, a aparat, który kupimy będzie rezerwowy - wyjaśnia Youssef Sleiman.

Wsparcie finansowe trafi także do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach oraz do Świętokrzyskiego Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze. Pieniądze do placówek medycznych przekazało Ministerstwo Sprawiedliwości. Każda z nich otrzyma po 150 tys. zł.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution