101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Małgorzata S. nie będzie już reklamować swojego urzędu?

Data publikacji: 15.04.2019 15:55
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Powiatowy Urząd Pracy

Powiatowy Urząd Pracy
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Czy oskarżona o korupcję dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Małgorzata S. przestanie reklamować w mediach programy realizowane przez tę instytucję? Sprawujący nadzór nad PUP - starosta kielecki chce, żeby w spotach występował ktoś inny.

Małgorzata S. własnym głosem i przedstawiana pełnym nazwiskiem reklamuje m.in. szkolenia dla bezrobotnych. Jak przyznaje starosta kielecki Mirosław Gębski, takie działanie, w czasie trwania procesu dyrektor nie jest promocją dla urzędu. 

- Myślę, że w obecnej sytuacji to zły pomysł. Lepiej by było, gdyby o programach opowiadał kierownik odpowiedzialny za ich wdrażanie albo beneficjenci, którzy już z podobnej pomocy skorzystali - mówi starosta.

Dodaje, że do Małgorzaty S. zostanie skierowane pismo z zaleceniem oddelegowania innego pracownika Powiatowego Urzędu Pracy do reklamowania instytucji. Starosta przyznaje, że na razie nie planuje zwolnienia oskarżonej o korupcję dyrektor.

- Proces nie został rozstrzygnięty. Nie osądzono o winie pani dyrektor, poza tym jest ona w okresie chronionym przed emeryturą - mówi starosta.

Małgorzata S. została w 2015 roku zatrzymana przez Centralne Biuro Antykorupcyjne po przyjęciu od przedsiębiorców 3,5 tysiąca złotych łapówki. Stanęła przed sądem oskarżona o korupcję. Obrona twierdzi, że nie były to korzyści majątkowe, a wpłaty na kampanię wyborczą PSL. To jest z kolei naruszenie kodeksu wyborczego. W ocenie prokuratury oskarżona w zamian za łapówki miała zorganizować staż dla poleconej osoby oraz w przyszłości mieć przychylne nastawienie do wniosków składanych przez wskazane firmy.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution