101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Radni sejmiku dali pieniądze na wymianę oświetlenia w hali w Suchedniowie

Data publikacji: 15.04.2019 16:13
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Sesja Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

Sesja Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego
Kielce. 15.04.2019 / Fot. Izabela Mortas / Radio Kielce

Oświetlenie w suchedniowskiej hali zostanie wymienione przed ogólnopolskimi zawodami w badmintonie. Pieniądze na ten cel wygospodarował samorząd województwa, a radni sejmiku zgodzili się na ich wydatkowanie.

W ramach XXV Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych, w Suchedniowie na początku maja odbędą się zawody w badmintonie. Jak informuje Agnieszka Buras, przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu sejmiku, hala wymaga lepszego przygotowania do tej imprezy.

– Urząd marszałkowski jest współorganizatorem wydarzenia. Odpowiadamy nie tylko za komfort gry zawodników, którzy przyjechali do naszego województwa, lecz także za reklamę naszego regionu – podkreśla radna. Wymiana oświetlenia w hali będzie kosztować około 40-50 tysięcy złotych.

Podczas sesji, radni przyjęli także projekt uchwały dotyczący ustalenia zasad i przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami województwa. Do tej pory takie konsultacje nie były prowadzone. Podjęcie uchwały jest potrzebne zwłaszcza do wdrożenia w województwie świętokrzyskim budżetu obywatelskiego. Ten ma powstać w 2020 roku.

Jak podkreśla marszałek Andrzej Bętkowski, konsultacje będą dotyczyć bardzo różnych przedsięwzięć, ważnych z punktu widzenia mieszkańców. – Zasięg konsultacji może być ogólnowojewódzki, bądź lokalny. Konsultacje będą prowadzane w formie spotkań, ale też drogą elektroniczną, czy poprzez skierowanie uwag mieszkańców do zarządu – wymienia marszałek.

Według ustawy wszystkie samorządy są zobligowane od 2020 roku realizować budżet obywatelski.

Sesja Sejmiku Województwa ŚwiętokrzyskiegoKielce. 15.04.2019 / Fot. Izabela Mortas / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution