101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Są już pierwsze ogródki restauracyjne na Rynku

Data publikacji: 15.04.2019 17:27
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Pierwsze ogródki restauracyjne na Rynku

Pierwsze ogródki restauracyjne na Rynku
Kielce. 15.04.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

40 wniosków dotyczących uruchomienia ogródków letnich wpłynęło już do Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach. Tradycyjnie będzie to przede wszystkim ścisłe centrum miasta. Zwykle sezon rozpoczyna się podczas weekendu majowego.

Jest jedna zmiana w porównaniu do lat ubiegłych w przypadku ogródków zlokalizowanych na ulicy Sienkiewicza - poinformował Jarosław Skrzydło rzecznik MZD. Będą one odsunięte od elewacji, aby zachować ciągi piesze na deptaku - powiedział.

Pierwszą restauracją, która ustawiła już ogródek letni jest Rockabilly. Damian Tomalik informuje, że jest to związane z tym, że ze względu na usytuowanie ogródka prace z jego ustawieniem są bardziej skomplikowane. Jest on umiejscowiony pod arkadami, dlatego w naszym przypadku jego rozstawienie zajmuje więcej czasu niż w pozostałych restauracjach. Typowo letnie menu wprowadzimy w połowie maja. W tym roku spróbujemy m.in. kuchni kajuńskiej i kreolskiej. Będzie trochę więcej owoców morza i oczywiście nasza specjalność, czyli steki - zaznaczył Damian Tomalik. 

Do ustawienia ogródka przygotowuje się również Plejada - mówi barmanka Luiza. - Czekamy na lepszą pogodę i wyższe temperatury. Ogródek planujemy rozstawić po Świętach Wielkanocnych, tak, aby był już gotowy na „majówkę”. Do karty dodamy kilka dań obiadowych i około 50 rodzajów piw - dodała.

Jak co roku Miejski Zarząd Dróg wyda około 60 pozwoleń na ustawienie ogródków letnich.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution