101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Zmarł Jan Chudzik, były skarbnik miasta

Data publikacji: 15.04.2019 18:02 / Data aktualizacji: 15.04.2019 19:47
Autor: Radosław Podsiadły , Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze


Fot. www.rc.fm

Nie żyje Jan Chudzik, długoletni skarbnik miasta w Kielcach. Jak dowiedziało się Radio Kielce, zmarł nagle w poniedziałek w jednym z kieleckich szpitali. Miał 79 lat.

Jan Chudzik odpowiadał za finanse miasta przez prawie 12 lat, od 1995 roku. Współpracował w tym czasie z pięcioma prezydentami Kielc. Był jednym z najdłużej urzędujących skarbników w Kielcach. Po przejściu na emeryturę w 2007 roku zaangażował się w pracę społeczną w stowarzyszeniu Gladiator, działającym na rzecz mężczyzn zmagających się z nowotworem prostaty. Jego miejsce zajęła Barbara Nowak.

Senator PiS Krzysztof Słoń wspomina, że Jana Chudzika poznał w 1998 roku, kiedy po raz pierwszy został kieleckim radnym. Był bardzo profesjonalnym i rzeczowym skarbnikiem - podkreśla. - Pamiętam go jako osobę niezwykle zrównoważoną. Jeśli pojawiła się na jakimś dokumencie jego kontrasygnata to oznaczało, że to był dokument, który przeszedł przez bardzo gęste sito jego analizy finansowej. To był człowiek, dla którego finanse miasta były na pierwszym miejscu, bez względu na to, kto pełnił funkcję prezydenta. Kielce mu dużo zawdzięczają - wspomina zmarłego Jana Chudzika senator PiS Krzysztof Słoń.

Wojciech Lubawski z Janem Chudzikiem zetknął się, gdy rozpoczynał prace jako prezydent Kielc. Jak wspomina, na początku wzajemne relacje układały się różnie, bo wiadomo, że był on związany z inną opcją. Jednak z czasem zostaliśmy przyjaciółmi, byliśmy sobie bliscy - mówi Wojciech Lubawski.

- Oprócz liczenia pieniędzy mieliśmy wspólne zainteresowania i takie samo spojrzenie na świat, co wcześniej wydawało się niemożliwe. - Janek był dobrym człowiekiem. Mnie zawsze to ujmuje, kiedy u innych widzę taką dobroć. Dlatego jest to cios, kiedy tacy ludzie odchodzą - stwierdził Wojciech Lubawski.

Były przewodniczący Rady Miasta w Kielcach Stanisław Rupniewski podkreśla, że funkcja skarbnika była bardzo odpowiedzialna.- Jan Chudzik był do niej dobrze przygotowany. Był człowiekiem bardzo rozważnym i spokojnym. Nigdy się nie denerwował. Szkoda, że nie będzie można już korzystać z jego rad i wskazówek - powiedział Radiu Kielce. 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution