101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kolekcjoner broni w rękach policji

Data publikacji: 15.04.2019 18:37
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Przedmioty zabezpieczone przez policjantów

Przedmioty zabezpieczone przez policjantów
Fot. świętokrzyska policja

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 65-letniemu mieszkańcowi Kielc. Mężczyzna jest podejrzewany o to, że bez zezwolenia posiadał m.in. pistolet CZ, pistolet maszynowy, cztery ładownice oraz kilkaset sztuk amunicji.

Tomasz Piwowarski z Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju informuje, że wczoraj do funkcjonariuszy zadzwonił 40-letni mieszkaniec gminy Solec-Zdrój, który powiedział, że grożono mu przedmiotem przypominającym broń. - Na miejsce udali się funkcjonariusze, którzy ustalili, że 65-letni mieszkaniec Kielc przywiązał psa dzwoniącego mężczyzny do samochodu i na tym tle wywiązała się sprzeczka. W trakcie awantury kielczanin wyciągnął przedmiot przypominający broń krótką i mierzył nim w stronę zgłaszającego  - relacjonuje Tomasz Piwowarski.  

Jak się okazało był to pistolet vis z magazynkiem, w którym znajdowało się 5 sztuk amunicji. W pojeździe kielczanina znaleziono kolejny naładowany magazynek. Ze względu na uraz doznany podczas szarpaniny, mężczyzna został przewieziony do szpitala. - Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia pojechali do jego mieszkania. Znaleźli tam m.in. rewolwer pneumatyczny, pistolet CZ, pistolet maszynowy bez znaków identyfikacyjnych oraz prawie 850 sztuk różnego rodzaju amunicji - wymienia Tomasz Piwowarski. 

Zabezpieczone przedmioty zostaną poddane ekspertyzie. Jak ustalono, mężczyzna nie miał pozwolenia na broń.

Przedmioty zabezpieczone przez policjantówFot. świętokrzyska policja

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution