101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nowy szef Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii

Data publikacji: 15.04.2019 19:22
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
14.06.2018 Kielce. PśK. Konferencja z udziałem zespołów studentów laureatów III miejsca konkursu łazików marsjańskich w USA i zwycięzców wyścigu samochodów elektrycznych Green Power w Bydgoszczy. Dr Paweł Łaski prof. Rafał Jurecki prof Tomasz Lech Stańczyk rektor PśK prof. Wiesław Trąmpczyński i doradca Wiceptezesa Rady Ministrów Renata Janik

14.06.2018 Kielce. PśK. Konferencja z udziałem zespołów studentów, laureatów III miejsca konkursu łazików marsjańskich w USA i zwycięzców wyścigu samochodów elektrycznych Green Power w Bydgoszczy. Dr Paweł Łaski, prof. Rafał Jurecki, prof Tomasz Lech Stańczyk, rektor PśK prof. Wiesław Trąmpczyński i doradca Wiceptezesa Rady Ministrów Renata Janik
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Paweł Łaski został prezesem Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii w Kielcach. Jest on doktorem pracującym w Katedrze Automatyki i Robotyki na Wydziale Mechatroniki i Budowy Maszyn Politechniki Świętokrzyskiej.

Jak informuje wicemarszałek Renata Janik, która bezpośrednio nadzoruje centrum innowacji, doktor Paweł Łaski ma ogromne doświadczenie naukowe, wspaniały kontakt z młodymi ludźmi, a także wiele ciekawych pomysłów zwłaszcza w dziedzinie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które będzie wdrażał do lokalnej gospodarki. Wkrótce czeka go habilitacja. Doktor Paweł Łaski jest też kierownikiem uczelnianego zespołu "Impuls", czyli grupy konstruktorów słynnego łazika marsjańskiego. 

Wicemarszałek województwa podkreśla, że jego kandydatura spotkała się z przychylnym przyjęciem całej rady nadzorczej centrum, która zadecydowała o powołaniu nowego prezesa. Paweł Łaski zastąpił na tym stanowisku Karola Kaczmarskiego, który tę funkcję pełnił od 2015 roku. 

Paweł Łaski chciałby ożywić gospodarkę w regionie zwłaszcza poprzez zachęcanie młodych ludzi do tworzenia start-upów, w tym zorganizowanie pomocy prawnej i doradczej w zakresie pozyskiwania funduszy dla początkujących przedsiębiorców. Będzie także dążył do rozwoju świętokrzyskiego przemysłu poprzez jego automatyzację i robotyzację, co robią z powodzeniem państwa zachodnie.

Centrum Innowacji i Transferu Technologii w Kielcach jest spółką non-profit należącą do samorządu województwa i Politechniki Świętokrzyskiej. Jej zadaniem jest pobudzanie rozwoju gospodarczego regionu przez wdrażanie nowych technologii i innowacyjnych rozwiązań. 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution