101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kto pokieruje szpitalem na Czarnowie? Dziś poznamy nazwisko nowego dyrektora

Data publikacji: 16.04.2019 07:35
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Wojewódzki Szpital Zespolony

Wojewódzki Szpital Zespolony
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dziś poznamy nazwisko nowego dyrektora największej lecznicy w regionie, czyli Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Jak informowaliśmy, o to stanowisko ubiega się czterech kandydatów.

Są to: Bartosz Stemplewski - obecnie pełniący obowiązki dyrektora szpitala na Czarnowie, Grzegorz Lasak - dyrektor Szpitala Powiatowego w Busku-Zdroju, Jacek Jaworski - były wicedyrektor ds. technicznych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach oraz Wiesław Rodzim - były wicedyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Jednak, jak informuje Marek Bogusławski, członek zarządu województwa świętokrzyskiego odpowiedzialny w regionie za ochronę zdrowia, po ocenie formalnej ofert od czterech kandydatów okazało się, że kandydatura Wiesława Rodzima nie spełnia wszystkich kryteriów, dlatego dziś do rozmów zaproszonych zostało tylko trzech kandydatów. 

Od przyszłego dyrektora lecznicy na Czarnowie, oprócz ustawowo wymaganych kwalifikacji, czyli  m.in. wyższego wykształcenia, co najmniej pięcioletniego stażu pracy na stanowisku kierowniczym lub ukończonych studiów podyplomowych na kierunku zarządzanie i co najmniej trzyletniego stażu pracy, wymagane będzie także wyprowadzenia szpitala z zadłużenia, poprowadzenie tej jednostki w taki sposób, by się bilansowała oraz przygotowanie szpitala do tego, by stał się szpitalem uniwersyteckim. 

Obecnie zadłużenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach wynosi około 34 mln zł.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution