101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Elektryczne hulajnogi w Kielcach?

Data publikacji: 16.04.2019 15:07
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Hulajnogi elektryczne są już między innymi w Poznaniu

Hulajnogi elektryczne są już, między innymi, w Poznaniu
Fot. poznan.pl

Kolejna firma chce wprowadzić na kielecki rynek wypożyczalnię skuterów elektrycznych. Niewykluczone, że jeszcze w maju usługi w Kielcach będzie świadczyć - JedenŚlad. Według wstępnych założeń w mieście mogłoby się pojawić dodatkowe 50 pojazdów. Negocjacje z firmą prowadzi Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji.

Elżbieta Śreniawska, prezes MPK, wyjaśnia, że wrócono do rozmów, które zostały rozpoczęte w ubiegłym roku.

- Widzimy, że zainteresowanie tymi skuterami jest spore. Jedynym mankamentem, który wszyscy artykułują są ceny. Myślę, że powinniśmy otworzyć się na konkurencję i wprowadzić kolejną firmę - przekonuje prezes MPK.

Niewykluczone także, że firma wprowadziłaby na rynek elektryczne hulajnogi. Byłyby one wypożyczane na podobnych zasadach jak skutery, czyli przy użyciu aplikacji na smartfon

- Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu ustalimy jaka byłaby to liczba - dodaje Elżbieta Śreniawska.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz regulaminami firm udostępniających skutery, z pojazdów mogą korzystać osoby, które ukończyły 18 lat. Jeśli ktoś stał się pełnoletni przed 2013 rokiem, nie potrzebuje żadnych uprawnień do kierowania skuterem, wystarczy dowód osobisty. Osoby młodsze potrzebują jakiegokolwiek dokumentu upoważniającego do kierowania. Może to być prawo jazdy na skuter, motocykl lub samochód.

Przypomnijmy, w Kielcach do dyspozycji jest już 56 elektrycznych skuterów. Jednoślady osiągają maksymalną prędkość 45 kilometrów na godzinę. Na jednym ładowaniu można przejechać około 50 kilometrów. Wynajęcie kosztuje 69 groszy za minutę.

Ceny firmy JedenŚlad kształtują się na podobnym poziomie do Blinkee, które już pożycza skutery. Za minutę jazdy również zapłacimy 69 groszy. Jednak firma oferuje także dodatkowe programy lojalnościowe i abonamenty miesięczne.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution