101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kierowcy, policjanci i metrolodzy poszukiwani. Liczne oferty na targach pracy

Data publikacji: 16.04.2019 15:09
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
16.04.2019 Kielce. Targi Kielce. Targi Pracy

16.04.2019 Kielce. Targi Kielce. Targi Pracy
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Szukali kierowców, budowlańców, policjantów i specjalistów do Głównego Urzędu Miar, który powstaje w Kielcach. W Targach Kielce odbyły się największe targi pracy w regionie, podczas których zaoferowano ponad 4 tysiące miejsc pracy w rekordowej liczbie - 280 zawodów.

- Takiego wyboru w zawodach jeszcze nie było - podkreśla Zbigniew Brzeziński, koordynator XXII Ogólnopolskich Targów Pracy.

- Każdy może znaleźć coś dla siebie. Poszukiwani są pracownicy w budownictwie, operatorzy maszyn sterowanych numerycznie, pracownicy produkcji, do prac sezonowych w rolnictwie, ale też różni specjaliści - wymienia.

Zbigniew Brzeziński dodaje, że pracowników poszukują także zagraniczni pracodawcy, między innymi z Niemiec i Kanady. Jak dodaje, w cenie są zwłaszcza kierowcy, ale także pracownicy do pracy na budowach.

Różne stanowiska pracy oferował Główny Urząd Miar, który zbuduje nowoczesny kampus laboratoryjny w Kielcach. Jak mówi Andrzej Hantz, dyrektor generalny urzędu, w tej chwili potrzebni są specjaliści związani z naukami przyrodniczymi: fizycy, matematycy, chemicy, jak i inżynierowie różnych specjalności.

- Skupiamy się z tymi samymi wymaganiami na Kielcach. W pierwszej kolejności będziemy szukać stażystów do pracy w kampusie, a pierwsza rekrutacja rozpocznie się jeszcze przed wakacjami - zapowiada dyrektor.

Na targach można też było dowiedzieć się, jak wygląda proces rekrutacyjny w policji. Jak mówił komisarz Mariusz Szajowski, kandydat musi przejść między innymi postępowanie kwalifikacyjne, na które składa się test wiedzy, sprawności fizycznej i test psychologiczny. Początkujący policjant może liczyć na pensję w wysokości 3150 złotych na rękę.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution