101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Bazie zamiast mandatu. Przedświąteczna kontrola policyjna w Sadowiu

Data publikacji: 16.04.2019 15:11
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Przedświąteczna kontrola kierowców na krajowej 9

Przedświąteczna kontrola kierowców na krajowej 9
Sadowie. 16.04.2019 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Dla wzorowych kierowców - ręcznie wykonane koszyczki z ozdobionym jajeczkiem i krówkami opatowskimi, dla łamiących przepisy na drodze, odpowiednik bożonarodzeniowej rózgi – gałązka z baziami. Dla wszystkich bez wyjątku, świąteczne życzenia. Młodzież ze szkoły podstawowej w Sadowiu, razem z opatowskimi policjantami kontrolowała kierowców na krajowej drodze numer 9, między Ostrowcem Świętokrzyskim, a Opatowem.

Ta akcja to już tradycja, odbywa się dwa razy w roku, przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem. Uczniowie przypominają kierowcom o tym, że na drodze należy zachować ostrożność. Jak mówią, to dla nich dobra lekcja, podczas której dowiadują się jak istotna jest rozwaga na drodze. Wiedzą też, jak powinni zachowywać się na przystanku lub przechodząc przez drogę.

Policjanci mówią, że to dobra lekcja dla uczniów, mają nadzieję, że sympatyczna akcja będzie przypominać o tym, że warto przestrzegać zasad drogowych. Dyrektor szkoły w Sadowiu Anna Nowak informuje, że akcja jest szczególnie ważna, bo w pobliżu szkoły znajduje się niebezpieczna i ruchliwa „dziewiątka”.

- Zasady bezpieczeństwa, które są przekazywane na lekcjach, bezpośrednio podczas takich akcji są w sposób praktyczny wykorzystywane – mówi Anna Nowak.

Kierowcy byli zaskoczeni akcją, jednak chwalą pomysł. Nawet ci, którzy otrzymali bazie zapewniają, że będzie to motywacja do ostrożniejszej jazdy przed świętami. Kierowcy nie przestrzegający przepisów drogowych, dziś wyjątkowo nie otrzymali od policjantów mandatów, a jedynie pouczenie.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution