101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Rowery trójkołowe pomogą w rehabilitacji niepełnosprawnych

Data publikacji: 16.04.2019 15:41
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Prezentacja trójkołowych rowerów

Prezentacja trójkołowych rowerów
Jędrzejów. 16.04.2019 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Mieszkańcy powiatu jędrzejowskiego będą mogli bezpłatnie wypożyczyć trójkołowe rowery. To pojazdy, szczególnie przydatne w rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Ich wypożyczalnia będzie funkcjonować w budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jędrzejowie.

Tomasz Kowalski, dyrektor instytucji informuje, że na razie do dyspozycji jest 5 rowerów, które będzie można pożyczyć na 14 dni z możliwością przedłużenia. - Rowery trójkołowe, tzw. rehabilitacyjne to bardzo dobry sposób, aby bezpiecznie ćwicząc, spędzić czas na świeżym powietrzu - dodaje.

Prezentacja rowerów odbyła się na placu Warsztatu Terapii Zajęciowej w Jędrzejowie. Oprócz niepełnosprawnych, testowali je również pomysłodawcy otwarcia wypożyczalni - starostowie Paweł Faryna i Maria Barańska oraz burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek.

Paweł Faryna jest przekonany, że oferta spotka się z dużym zainteresowaniem przede wszystkim osób starszych i niepełnosprawnych. Jazdy na trójkołowcu próbował Ernest Kozakowski, podopieczny Warsztatu Terapii Zajęciowej w Jędrzejowie. Jak mówi, sam woli jeździć na tradycyjnym rowerze, ale dla wielu jego kolegów to może być doskonały sposób na rehabilitację i ćwiczenie koordynacji ruchów.

Wypożyczalnia w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Jędrzejowie czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia urzędu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution