101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Zapadł wyrok za fałszywy weksel

Data publikacji: 16.04.2019 15:46
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Wojciech Habdas /

5 lat pozbawienia wolności - to wyrok dla Macieja N. Mężczyzna wraz z trzema innymi osobami był oskarżony o usiłowanie tzw. oszustwa sądowego przy użyciu podrobionego weksla opiewającego na ponad milion 300 tysięcy złotych.

Proces toczył się w Sądzie Okręgowym w Kielcach. Sędzia Tomasz Durlej, rzecznik prasowy instytucji informuje, że sąd w wyroku zmienił opisy czynów. W konsekwencji skazał Macieja N. na karę 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna ma zapłacić także 12 tysięcy 500 złotych grzywny. Pozostali oskarżeni zostali skazani na kary w zawieszeniu i grzywny. Wszyscy mają pokryć koszty sądowe. Wyrok jest nieprawomocny.

Maciej N., na pierwszej rozprawie wyjaśnił, że sprawa miała początek w 2003 roku, kiedy pożyczył pokrzywdzonemu Piotrowi J. 60 tysięcy złotych, natomiast rok później przekazał mu kolejne 100 tysięcy złotych. Oskarżony jako zabezpieczenie pożyczek otrzymał dwa weksle in blanco, jednak zwrotu pieniędzy nigdy nie dostał. Przed Sądem Rejonowym w Kielcach mężczyźni zawarli ugodę, na mocy której Piotr J. zobowiązał się zwrócić Maciejowi N. 70 tysięcy złotych na poczet dwóch wcześniejszych pożyczek.

Kiedy ugoda została podpisana okazało się, że Piotr J. potajemnie nabył dług oskarżonego z tytułu prowadzonej przez niego działalności gospodarczej w wysokości około 400 tysięcy złotych. Na mocy wykupu wierzytelności, Piotr J. domagał się części długu od oskarżonego.

Natomiast od 2014 roku oskarżony posługiwał się sfałszowanym wekslem w powództwie cywilnym przed Sądem Okręgowym w Kielcach i Sądzie Apelacyjnym w Krakowie, gdzie próbował dochodzić swoich praw w związku z roszczeniami z tytułu pierwszych pożyczek.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution