101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Bartosz Stemplewski dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego

Data publikacji: 16.04.2019 15:50 / Data aktualizacji: 16.04.2019 16:50
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Punkty widzenia. Bartosz Stemplewski  dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach

Punkty widzenia. Bartosz Stemplewski - dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach
Kielce. 26.02.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Bartosz Stemplewski wygrał konkurs na dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Komisja konkursowa przesłuchała dziś 3 kandydatów na to stanowisko i - jej zdaniem - to Bartosz Stemplewski przedstawił najlepszą wizję rozwoju lecznicy i redukcji zadłużenia, które obecnie wynosi około 34 mln zł.

Jak informowaliśmy, o stanowisko szefa największego szpitala w regionie ubiegało się czterech kandydatów. Oprócz Bartosza Stemplewskiego, który obecnie pełni obowiązki dyrektora szpitala na Czarnowie, do konkursu przystąpili także Grzegorz Lasak, dyrektor Szpitala Powiatowego w Busku-Zdroju, Jacek Jaworski, były wicedyrektor ds. technicznych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach oraz Wiesław Rodzim, były wicedyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Jednak po ocenie formalnej ofert okazało się, że kandydatura Wiesława Rodzima nie spełnia wszystkich kryteriów, dlatego do rozmów zaproszone zostały tylko trzy osoby.  

Jak informuje Marek Bogusławski, członek zarządu województwa świętokrzyskiego, odpowiedzialny w regionie za służbę zdrowia, Bartosz Stemplewski w opinii komisji konkursowej był najlepszym kandydatem na stanowisko szpitala na Czarnowie, dlatego decyzja komisji była jednogłośna.

- Program dotyczący funkcjonowania i rozwoju szpitala, jaki przedstawił Bartosz Stemplewski, nobilituje go do wyłonienia jako najlepszego kandydata do poprowadzenia Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach - mówi Marek Bogusławski. Jak dodaje, przed nowym dyrektorem zarząd województwa świętokrzyskiego stawia duże wymagania.

- Oczekiwania nasze są duże, bo też i duży szpital, z budżetem wynoszącym ponad 300 mln zł, a i z dużym długiem. Kolejne wyzwanie, jakie stoi przed nowym dyrektorem, to przygotowanie szpitala na Czarnowie do przekształcenia go w szpital uniwersytecki - mówi Marek Bogusławski.

Bartosz Stemplewski jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Szczecińskiego, specjalistą do spraw kontraktacji świadczeń zdrowotnych. Był dyrektorem Szpitala Powiatowego w Pińczowie. Funkcję tę pełnił od stycznia 2011 roku. Przez dwa lata, od 2008 do 2010 roku był dyrektorem Specjalistycznego Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Górka w Busku-Zdroju. Wcześniej przez 6 lat, od 2002 do 2008 roku pracował jako kierownik działu prawnego świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Jego kandydaturę na stanowisko Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach będzie musiał jeszcze zatwierdzić zarząd województwa świętokrzyskiego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution