101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Paweł Kukiz-Szczuciński "jedynką" Kukiz'15

Data publikacji: 16.04.2019 16:56
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Paweł Kukiz  Szczuciński

Paweł Kukiz - Szczuciński
Fot. Karol Wójcik / Radio Kielce

Paweł Kukiz-Szczuciński "jedynką" Kukiz'15 w okręgu małopolsko-świętokrzyskim w wyborach do PE. Kukiz’15 skompletował listę kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu małopolsko-świętokrzyskim.

Z pierwszego miejsca na liście wystartuje Paweł Kukiz-Szczuciński, lekarz psychiatrii i pediatrii, który w ubiegłym roku ubiegał się o stanowisko Rzecznika Praw Dziecka, z drugiego Piotr Kubiczek przedsiębiorca z Krakowa. O mandat w europarlamencie ubiegać się będzie także m.in. dwoje krajowych posłów stowarzyszenia: Elżbieta Zielińska i Norbert Kaczmarczyk.

Jak mówi Magdalena Fogiel-Litwinek, prezes świętokrzyskich struktur Kukiz’15, startująca w majowych wyborach z pozycji numer 6, stowarzyszenie otrzymało spore poparcie przy rejestracji list.

- Aby zarejestrować listę, wymaganych było zebranie 10 tysięcy podpisów poparcia, my otrzymaliśmy 23 tysiące, tyle też złożyliśmy w PKW. Nasza lista jest już zarejestrowana, a z komitetu Kukiz’15 wystartuje dziesięć osób. Nasza lista jest wyjątkowa. Jako jedyni w okręgu małopolsko-świętokrzyskim mamy listę, której "jedynka" pochodzi z województwa świętokrzyskiego- dodaje.

Magdalena Fogiel-Litwinek zaznacza, że na listach Kukiz’15 znajdują się także społecznicy, to między innym doktor teologii Bawer Aondo-Akaa.

- To z pewnością postać godna uwagi. Bawer Aondo-Akaa jest teologiem a także ekspertem Klubu Jagiellońskiego i fundacji Pro Prawo do Życia. Mimo, że jest osobą niepełnosprawną, aktywnie włącza się w pomoc dla środowiska niepełnosprawnych i życie społeczne w Polsce- zaznacza.

Listę Kukiz’15 w okręgu małopolsko-świętokrzyskim w wyborach do Parlamentu Europejskiego uzupełniają: prawnik Daniel Kierpiec, Kamila Martyniuk- artysta plastyk, adwokat Klaudia Słowik-Maciejewska oraz lekarz Narcyz Sadłoń. Kukiz’15 w okręgu małopolsko-świętokrzyskim liczy na jeden mandat.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution