101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Deweloperzy rozmawiają z miastem i zapraszają do... Warszawy

Data publikacji: 16.04.2019 17:51
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Spotkanie lokalnych deweloperów z przedstawicielami kieleckiego ratusza

Spotkanie lokalnych deweloperów z przedstawicielami kieleckiego ratusza
Kielce. 16.04.2019 / Fot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

Urzędnicy miejscy pojadą na wycieczkę do Warszawy, aby podpatrzeć rozwiązania dotyczące nieruchomości biznesowych w stolicy. Z taką propozycją wyszedł zarząd spółki Echo Investment podczas spotkania lokalnych deweloperów z przedstawicielami kieleckiego ratusza.

Zebranie było częścią Forum Rynku Nieruchomości, inicjatywy urzędu mającej na celu znalezienie sposobu na przyciągnięcie do miasta potencjalnych inwestorów rynku biznesowego.

Jak mówi Rafał Mazurczak, członek zarządu Echo Investment, wycieczka będzie dobrą okazją do zapoznania się z pomysłami, które przez lata wypracowały sobie większe aglomeracje, a które mogłyby pomóc Kielcom w rozwoju odpowiedniej infrastruktury dla biznesu.

Wśród pomysłów miasta na rozwój biznesu w Kielcach jest m.in. wprowadzenie ulg podatkowych na budowę biurowców, Regionalna Pomoc Inwestycyjna, czy poprawa komunikacji miejskiej z myślą o pracownikach biurowych.

Zebrane pomysły docelowo mają być przedstawione w formie uchwały na czerwcowej sesji rady miasta. Całkowita powierzchnia biur w Kielcach liczy około 45 tysięcy metrów kwadratowych. Biurowce są jednak za małe, aby przyciągnąć do Kielc poważnych inwestorów.

Spotkanie lokalnych deweloperów z przedstawicielami kieleckiego ratusza. Pierwszy z prawej: Bogdan Wenta - prezydent Kielc, obok Danuta Papaj - pełnomocnik prezydentaKielce. 16.04.2019 / Fot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution