101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kielce remontują ulice. Wiele z nich będzie gotowych przed czasem

Data publikacji: 17.04.2019 13:15
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
26.03.2019 Kielce. Ulica Wapiennikowa. Przebudowa

26.03.2019 Kielce. Ulica Wapiennikowa. Przebudowa
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ulice Wapiennikowa, Batalionów Chłopskich, Barwinek i przedłużenie Olszewskiego - to najważniejsze trasy w Kielcach, których remonty zakończą się w tym roku.

Dobre wieści napływają z placów budowy ulic: Wapiennikowej i Łopuszniańskiej. Jak informuje Jarosław Skrzydło z Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, w obu przypadkach wykonawcy przyspieszyli prace i możliwe jest oddanie dróg do użytku przed zakładanym czasem.

- W pierwszym tygodniu maja na ulicy Wapiennikowej ma rozpocząć się układanie ostatniej, ścieralnej warstwy asfaltu na całej długości. Zostało już tam zamontowane oświetlenie uliczne. Pierwotny kontrakt zakładał zakończenie prac z końcem sierpnia. Biorąc pod uwagę zakres wykonanych prac, można przypuszczać, że droga zostanie oddana do użytku przed wakacjami – wyjaśnia rzecznik. Ulicą Łopuszniańską natomiast, najpewniej będziemy mogli przejechać już w maju.

Również w maju zakończy się modernizacja ul. Barwinek od Brzoskwiniowej od Wrzosowej. Tutaj wykonawcy pozostało położenie ostatniej warstwy asfaltu. Zaawansowane prace trwają przy przebudowie ul. Batalionów Chłopskich na północy Kielc. Termin kontraktowy mija 15 maja. Drogowcy oceniają, że drogą będzie można przejechać w przeciągu następnego miesiąca. Częścią projektu, oprócz położenia nowej drogi jest budowa nowej pętli autobusowej.

Do końca tego roku ma zakończyć się budowa przedłużenia ul. Olszewskiego do skrzyżowania z Witosa i Zagnańską. Najwięcej robót aktualnie prowadzonych jest przy wiadukcie, który powstaje nad linią kolejową z Kielc do Warszawy.

Do końca lipca ma zakończyć się pierwszy etap modernizacji oświetlenia ulicznego. Prace prowadzone są na ulicach: Jagiellońskiej, Wrzosowej i Poleskiej.

Najważniejszą z planowanych inwestycji drogowych w Kielcach będzie modernizacja ulic: Zagnańskiej, Witosa i Szybowcowej. W tym momencie Miejski Zarząd Dróg czeka na podpisanie umowy z wykonawcą. Prace mają rozpocząć się w maju.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution