101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kielce nie zapłacą za strajk nauczycielom?

Data publikacji: 17.04.2019 15:36
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kamil Suchański  przewodniczący Rady Miasta Kielc

Kamil Suchański - przewodniczący Rady Miasta Kielc
Kielce. 19.12.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Przewodniczący kieleckiej Rady Miasta prosi prezydenta o wyjaśnienia w sprawie zapowiadanych wypłat pensji dla strajkujących nauczycieli. W przededniu masowego odejścia pedagogów od tablic, podczas posiedzenia sztabu kryzysowego pełnomocnik prezydenta Kielc - Danuta Papaj powiedziała, że jeśli ministerstwo przekaże subwencję oświatową, to prezydent na pewno nie będzie ograniczać tego wynagrodzenia – czytamy m.in. w interpelacji Kamila Suchańskiego.

Przewodniczący twierdzi, że był pytany o tę kwestię przez nauczycieli. 

- Nie rozstrzygam czy wynagrodzenia powinny być wypłacone czy też nie. Niemniej jednak skoro takie deklaracje padły, to słowa należy dotrzymywać - zaznaczył przewodniczący.

Danuta Papaj pełnomocnik prezydenta Kielc mówi, że po uzyskaniu zaleceń Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz ministerstwa edukacji nie ma możliwości wypłaty pieniędzy dla strajkujących nauczycieli. Nie są przewidywane też żadne dodatkowe wynagrodzenia. Zaznaczyła, że problem jest złożony, dlatego miejscy prawnicy przygotowują osobną opinię dla władz miasta.

- Trzeba wziąć pod uwagę również to, że są nauczyciele, którzy nie strajkują. Są też miejskie jednostki kultury, które zapewniają opiekę uczniom. Wkrótce trzeba będzie oszacować te koszty, które nie będą małe - dodała Danuta Papaj.

W czwartek jeszcze przed okrągłym stołem, który ma się odbyć po Świętach Wielkanocnych, rząd ma wrócić do rozmów z nauczycielskimi związkami. Strona rządowa zapowiada, że przedstawi porozumienie, które podpisano z oświatową Solidarnością.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution