101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Tomasz Szymkiewicz nowym szefem ZTM?

Data publikacji: 17.04.2019 15:39
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Kielce. 01.02.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Tomasz Szymkiewicz będzie prawdopodobnie nowym dyrektorem Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach. Zakończył się drugi konkurs na to stanowisko. Paweł Gągorowski, pełnomocnik prezydenta Kielc do spraw prawnych i nadzoru właścicielskiego poinformował, że podobnie jak w pierwszym konkursie wybór nowego dyrektora poprzedził test z wiedzy i rozmowa. Do udziału zgłosiło się 12 kandydatów. Ostatecznie do testu z wiedzy przystąpiło osiem osób, ale tylko Tomasz Szymkiewicz przeszedł test pozytywnie.

- Komisja przedstawiła protokół ze swoich prac. Ten konkurs wygrał Tomasz Szymkiewicz, który z tego co wiem jest urzędnikiem służby cywilnej w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim. Ostateczna decyzja o zaakceptowaniu tej kandydatury należy do prezydenta i zostanie podjęta jutro - mówi Gągorowski.

Jak informowaliśmy, w pierwszym postępowaniu, które zostało ogłoszone w lutym chętnych było czternastu. Jednak ostatecznie po przeanalizowaniu ofert oraz przeprowadzeniu testu z wiedzy żadna z kandydatur nie została zaakceptowana, a konkurs unieważniono.

Tomasz Szymkiewicz jest byłym członkiem Platformy Obywatelskiej. Pracuje w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim, gdzie pełni funkcję inspektora wojewódzkiego w Oddziale Szkolenia i Doskonalenia Kadr Medycznych. Wcześniej był zastępcą dyrektora Zakładu Obsługi Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Zarząd Transportu Miejskiego powstał w 2003 roku. Instytucja jest odpowiedzialna za planowanie, organizację i koordynację komunikacji miejskiej w Kielcach, a także opracowywanie rozkładów jazdy.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution