101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Patryk Jaki ponownie w regionie świętokrzyskim

Data publikacji: 23.04.2019 10:48 / Data aktualizacji: 23.04.2019 19:32
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Patryk Jaki z wizytą w powiecie pińczowskim

Patryk Jaki z wizytą w powiecie pińczowskim
Nieprowice. 23.04.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Patryk Jaki przekonuje mieszkańców powiatu pińczowskiego o wadze majowych wyborów do Parlamentu Europejskiego. Nieprowice w gminie Złota - to kolejna miejscowość, którą odwiedził wiceminister sprawiedliwości. Kandydat Zjednoczonej Prawicy w wyborach do europarlamentu z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego podkreślał podczas spotkania, że nadchodzące wybory zadecydują o tym, jak w Europie będzie respektowana polska racja stanu.

Jednym z przykładów osłabiania Polski w Unii jest przyjęta przez Parlament Europejski dyrektywa o mobilności - mówił.

- Obecnie polskie firmy posiadają około 30 procent europejskiego rynku jeżeli chodzi o transport, spedycję i logistykę. Taki stan rzeczy nie podoba się dużym państwom, dlatego też zdecydowano się wprowadzić dyrektywę o mobilności. Przyjęte w ostatnim czasie przez PE prawo uderza w polskie firmy poprzez wprowadzenie szeregu nowych praw i obowiązków, które przez nową dyrektywę przestaną być konkurencyjne. Skorzystają na tym firmy zagraniczne np. niemieckie czy francuskie - zaznaczył.

Patryk Jaki podkreślał, że przyjęcie dyrektywy o mobilności szczególnie forsowała frakcja, w której znajdują się posłowie Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Wiceminister sprawiedliwości zaznaczył, że ważnymi kwestiami, o które będzie walczył w europarlamencie będą między innymi starania o powrót do tradycyjnych wartości, które legły u podstaw Wspólnoty, a także kwestie bezpieczeństwa.

- Platforma Obywatelska w 2015 roku podpisała zobowiązanie do przyjęcia kwotowej liczby uchodźców do Polski. Na szczęście 4 lata temu wybory wygrała Zjednoczona Prawica, która nie realizuje tamtego porozumienia. Jestem przekonany, że nie ma przypadku w tym, iż tylko dzięki odmowie przyjęcia do naszego kraju muzułmańskich uchodźców w Polsce do tej pory nie ma ani jednego zamachu terrorystycznego - zaznaczył.

Dziś wiceminister sprawiedliwości odwiedził także Chmielów w gminie Działoszyce oraz Pińczów.
W środę ( 24 kwietnia ) Patryk Jaki spotka się z mieszkańcami powiatu jędrzejowskiego, gdzie odwiedzi między innymi Małogoszcz, Sobków i Jędrzejów.

Łącznie do czwartku 26 kwietnia Patryk Jaki odbędzie 15 spotkań z mieszkańcami województwa.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution