101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Maturzyści ze Starachowic i Ostrowca mogą być spokojni

Data publikacji: 24.04.2019 12:27 / Data aktualizacji: 24.04.2019 19:40
Autor: Emilia Sitarska , Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

We wszystkich szkołach prowadzonych przez starachowickie starostwo odbyły się rady klasyfikacyjne dla uczniów klas maturalnych - informuje rzecznik Zarządu Powiatu Starachowickiego Anna Ciesielska.

Wczoraj posiedzenie miała rada pedagogiczna Zespołu Szkół Zawodowych numer 2, a dziś III Liceum Ogólnokształcącego i Liceum dla Dorosłych w Zespole Szkół Zawodowych numer 3.

W pozostałych placówkach rady klasyfikacyjne zostały przeprowadzone przed rozpoczęciem strajku. Wobec tego nie ma formalnych przeszkód do przeprowadzenia egzaminów maturalnych.

- Prawdopodobnie rady odbędą się także w szkołach prowadzonych przez skarżyskie starostwo - informuje członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego, Katarzyna Bilska.

Z rozmów prowadzonych z dyrektorami szkół wynika, że komitety strajkowe się spotykają i trwają rozmowy dotyczące przeprowadzenia rad pedagogicznych.

Również w ostrowieckich szkołach średnich odbyły się rady klasyfikacyjne dla uczniów klas maturalnych. Oznacza to, że maturzyści mogą być spokojni o swoje świadectwa, które otrzymają już w ten piątek.

Jak poinformował Mariusz Łata, naczelnik wydziału edukacji Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, do godziny 17:00 klasyfikację uczniów klas trzecich potwierdziły cztery szkoły: Centrum Kształcenia Ustawicznego, Zespół Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika, Zespół Szkół nr 2 oraz Zespół Szkół nr 3 Technikum Hutniczo-Mechaniczne.

Spokojnych o swoje świadectwa może być 130 maturzystów z Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Chreptowicza. Dyrektor Sławomir Miszczuk uważa, że w panującej sytuacji zwołanie rady i osiągnięcie kworum to duży sukces. Dodaje, że rodzice i uczniowie z niecierpliwością czekali na taką decyzję.

– Zdecydowana większość nauczycieli bierze udział w akcji protestacyjnej, a ja nie miałem innego argumentu ponad ten, że już 3 miesiące temu wyznaczyłem datę rady klasyfikacyjnej i wszyscy o tym wiedzieli – mówi dyrektor Sławomir Miszczuk. Jak dodaje, obecni na radzie nauczyciele jednomyślnie podjęli decyzję o klasyfikacji.

Uchwałę o klasyfikacji jednogłośnie podjęło także grono pedagogiczne w Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica. Dyrektor placówki Dariusz Kaszuba informuje, że w radzie udział wzięło 30 nauczycieli. Cieszy się, że maturzyści nie muszą się już denerwować swoją niepewną sytuacją.

– Uczeń jest wartością najwyższą i należy mu dać okazję, aby sprawdził się na tym najważniejszym w życiu egzaminie – mówi Dariusz Kaszuba.

Klasyfikację przeprowadził także Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego. Dyrektor Anna Trojanowska informuje, że nauczyciele nie rezygnują ze strajku, na czas klasyfikacji jedynie go zawiesili.

Klasyfikacja odbyła się również w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Broniewskiego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution