101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Patryk Jaki przestrzega przed szybkim przystąpieniem Polski do strefy euro

Data publikacji: 25.04.2019 19:39 / Data aktualizacji: 25.04.2019 20:34
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kluczewsko. Wizyta wicepremiera Patryka Jakiego

Kluczewsko. Wizyta wicepremiera Patryka Jakiego
25.04.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki rozmawiał z mieszkańcami Kluczewska. Podczas spotkania w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej podkreślał, że majowe wybory zaważą na tym, jak w Europie respektowana będzie polska racja stanu.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy w wyborach do Parlamentu Europejskiego z okręgu małopolsko - świętokrzyskiego podkreślił, że w wymiarze gospodarczym i finansowym Polska nie powinna spieszyć się z przystępowaniem do strefy euro, o czym często wspominają politycy Koalicji Europejskiej.

- W Niemczech powstał ostatnio raport, który pokazuje, które państwa zyskały na przyjęciu waluty euro. Okazuje się, że są to tylko dwa państwa Niemcy i Holandia. Nawet takie kraje jak Francja, Włochy czy Hiszpania na tym straciły. Będąc niedawno na Podhalu, mieszkańcy tego regionu opowiadali mi, że dopóki na Słowacji nie było euro, Polacy często robili zakupy za południową granicą, kiedy Słowacja przystąpiła do strefy euro, jest dokładnie odwrotnie. Podobna sytuacja występuje także na Litwie - zaznaczał.

Patryk Jaki mówił, że wprowadzenie wspólnej waluty euro jest procesem nieodwracalnym i niesie za sobą także sporo konsekwencji.

- Jeżeli zamienimy złotówkę na euro, będzie to oznaczać, że pozbędziemy się podstawowych narzędzi do prowadzenia własnej i niezależnej polityki monetarnej, a przez to polityki gospodarczej państwa. Po przyjęciu euro, te instrumenty przejmie Europejski Bank Centralny. Jeżeli zatem ktoś myśli, że w EBC interes Polski będzie miał zawsze bardzo istotne znaczenie, to mówiąc delikatnie, uważam, że jest naiwny - dodał. 

W spotkaniu wzięło udział kilkudziesięciu mieszkańców Kluczewska, którzy powiedzieli, że doceniają dotychczasową pracę wiceministra sprawiedliwości. Pani Kasia, pan Andrzej i pani Łucja stwierdzili, że spotkanie było bardzo owocne.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, z pewnością będziemy głosować na pana Patryka Jakiego, to bardzo dobry polityk, który zrobił już bardzo wiele będąc w polskim parlamencie, między innymi działając w komisji weryfikacyjnej. Dzięki takim spotkaniom możemy poznać bliżej kandydatów, którzy ubiegają się o mandat w Parlamencie Europejskim - zaznaczają.

Dziś Patryk Jaki spotkał się także z mieszkańcami Włoszczowy. Natomiast w piątek wiceminister sprawiedliwości będzie rozmawiał z mieszkańcami powiatu skarżyskiego - w Skarżysku-Kościelnym o godzinie 16.00 w Świetlicy Środowiskowej przy ul. Kolonii 7, Bliżynie o godzinie 17.30 w tamtejszym Ośrodku Kultury oraz Skarżysku-Kamiennej o 19.00 w Domu Pielgrzyma przy ul. Wileńskiej 34A. 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution