101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Bartosz Stemplewski oficjalnie dyrektorem szpitala na Czarnowie

Data publikacji: 08.05.2019 14:17
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze
Punkty widzenia. Bartosz Stemplewski  dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach

Punkty widzenia. Bartosz Stemplewski - dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach
Kielce. 26.02.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Bartosz Stemplewski oficjalnie został nowym dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Jego kandydaturę zatwierdził zarząd województwa świętokrzyskiego.

Jak powiedział w rozmowie z Radiem Kielce, jednym z największych wyzwań będzie zmniejszenie straty finansowej szpitala, która obecnie sięga 60 milionów złotych oraz zatrzymanie dalszego zadłużania się lecznicy.

- 60 milinów złotych zadłużenia w porównaniu do rocznego ryczałtu szpitala, który wynosi ponad 300 mionów złotych jest problemem, ale on może być pokonany pod jednym warunkiem. Szpital musi przestać się zadłużać. Dlatego przyjęliśmy plan oszczędnościowy i przyglądamy się czy na pewno musimy zużywać tyle materiałów medycznych co dotychczas. Analizujemy również czy danych materiałów nie możemy kupić taniej, niż do tej pory. Po tych kilkunastu tygodniach, podczas których pełniłem obowiązki dyrektora tego szpitala, udało nam się zatrzymać rosnące ceny. To oznacza, że kupujemy po tej samej cenie, co dotychczas, choć u innych świadczeniodawców ta cena wzrosła. Mówimy o kilkuprocentowym zmniejszeniu zużycia materiałów medycznych i o kilkuprocentowym spadku cen na wyroby medyczne - wyjaśnia nowy dyrektor.

Przed Bartoszem Stemplewskim zarząd województwa świętokrzyskiego postawił także zadanie przekształcenia lecznicy na Czarnowie w szpital kliniczny. Jednak, jak zapowiada nowy dyrektor, możliwe to będzie dopiero wtedy, gdy szpital przestanie się zadłużać i znacznie poprawi swoją sytuację finansową.

Kolejny problem, z którym musi zmierzyć się nowy dyrektor to roszczenia płacowe niektórych grup zawodowych. Jak informowaliśmy, w ostatnim czasie protestowali technicy radiolodzy, którzy domagają się 1500 złotych podwyżki.

Bartosz Stemplewski informuje, że cały czas trwają rozmowy ze związkami zawodowymi i udało się już wypracować pewne ustępstwa. Ze strony szpitala padła deklaracja, że miesięcznie stosunkowo niewielka kwota będzie przeznaczana na wzrost wynagrodzeń. Zwiększoną pensję będą na pewno miały te osoby, które zarabiają najmniej.

- Nie chciałbym tu mówić o konkretnych kwotach. Natomiast podwyżki płac będą jeszcze w maju. Przypomnę tylko, że w porównaniu z rokiem 2018 w tym roku budżet na wynagrodzenia pracowników wzrósł o ponad 20 milionów złotych - dodał dyrektor.

Bartosz Stemplewski jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Szczecińskiego, specjalistą do spraw kontraktacji świadczeń zdrowotnych. Od stycznia tego roku był pełniącym obowiązki dyrektora lecznicy na Czarnowie, a wcześniej dyrektorem Szpitala Powiatowego w Pińczowie. Funkcję tę pełnił od stycznia 2011 roku. Przez dwa lata, od 2008 do 2010 roku był dyrektorem Specjalistycznego Szpitala Ortopedyczno - Rehabilitacyjnego Górka w Busku - Zdroju. Wcześniej przez 6 lat, od 2002 do 2008 roku pracował jako kierownik działu prawnego świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution