101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Juwenalia 2019. Moc atrakcji dla świętokrzyskich studentów

Data publikacji: 08.05.2019 15:53
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Juwenalia

Juwenalia
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Już za tydzień rozpoczynają się w Kielcach Juwenalia. Uniwersytet Jana Kochanowskiego tradycyjnie inauguruje to wydarzenie w sposób smakowity, mianowicie Wielkim Grillowaniem w Miasteczku Akademickim przy ulicy Śląskiej. To już we wtorek 14 maja o godzinie 18.

Środka z kolei stoi pod znakiem sportu. O godzinie 11.00 rozpocznie się tradycyjny bieg przez kampus. Jak informuje Kinga Sabat, wiceprzewodnicząca samorządu studenckiego UJK, w środę wieczorem zaplanowano też pierwsze koncerty juwenaliowe.

- W Studenckim Klubie Wspak zagrają The Analogs oraz HSS i TeasR. Kolejny koncert organizowany przez studentów UJK - w sobotę 18 maja. O 19.00 w Pałacu Tomasza Zielińskiego zagrają zespoły Koniec Świata i Video. Wstęp na darmowe opaski, które będą rozdawane przy wejściu - mówi Kinga Sabat.

W środę Juwenalia zaczynają żacy z Politechniki Świętokrzyskiej. O godzinie 19.15 w hali Politechniki Świętokrzyskiej zaplanowano Kabareton Studencki. Gwiazdą wieczoru będzie kabaret „Paranienormalni”. Studenci zapłacą za wstęp 10 złotych, pozostałe osoby 25 złotych.

W czwartek, studenci przejmą władzę w Kielcach. O godzinie 12.00 rozpocznie się korowód, który z kampusu Politechniki Świętokrzyskiej przejdzie na Rynek, gdzie studenci odbiorą klucze do miasta.

Wieczorem coś dla fanów muzyki metalowej z przymrużeniem oka, czyli koncert zespołów Łydka Grubasa i Nocny Kochanek, który rozpocznie się o 19.00 w hali Politechniki Świętokrzyskiej. Bilety w cenach 15 złotych studenci, 35 złotych pozostali.

Piątek to dzień, z którego ucieszą się miłośnicy rapu. O godzinie 19.00 w hali politechniki wystąpią Blacha, Kali i Paluch.

Patryk Celebański, przewodniczący samorządu UJK podkreśla, że koncerty odbywające się podczas juwenaliów będą bardzo różnorodne.

- Zarówno samorządy UJK, jak i Politechniki Świętokrzyskiej wybrały takie zespoły, że każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie metal, rap, pop, ale też disco polo - informuje Patryk Celebański.

Disco polo królowało będzie w niedzielę na koncercie Prezydent Studentom. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Boys. Studenci zapłacą za bilet 10 złotych, pozostali 20.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution