101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Unia Europejska jest potrzebna Polsce, a Polska potrzebna unii

Data publikacji: 08.05.2019 17:32 / Data aktualizacji: 08.05.2019 19:37
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Spotkanie wicepremier Beaty Szydło z mieszkańcami na Zamku Królewskim. Na zdjęciu Beata Szydło i poseł PiS Marek Kwitek

Spotkanie wicepremier Beaty Szydło z mieszkańcami na Zamku Królewskim. Na zdjęciu: Beata Szydło i poseł PiS Marek Kwitek
Sandomierz. 08.05.2019 / Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Wicepremier Beata Szydło podczas spotkania z mieszkańcami w Zamku Królewskim w Sandomierzu, zachęcała do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Powiedziała, że lista PiS w okręgu małopolsko-świętokrzyskim jest mocna, a kandydaci zdeterminowani do tego, aby uzyskać jak najlepszy wynik.

- Te mandaty europosłów są nam potrzebne, bo my wiemy jak strzec interesów Polski, jak zadbać o rozwój naszego kraju. Mamy ludzi zdecydowanych i z doświadczeniem. Chcemy budować UE odwołując się do korzeni, do wartości chrześcijańskich z jednoczesną tolerancją dla wszystkich. Chcemy równych, suwerennych państw we Wspólnocie, których tradycja i kultura będą szanowane - powiedziała Beata Szydło.

Zdaniem wicepremier, Unia Europejska powinna szybciej się rozwijać, zapewniać pracę i budować przyszłość dla Europejczyków. Dzisiaj brakuje poczucia bezpieczeństwa we Wspólnocie, są kryzysy m.in. imigracyjny i ten związany z brexitem. Trzeba to wszystko postawić na nogi, trzeba umieć bronić własnych interesów, dlatego zachęcajcie swoje rodziny i znajomych, aby poszli głosować. Unia Europejska jest nam potrzebna, a Polska potrzebna jest unii. Jestem przekonana, że w okręgu małopolsko- świętokrzyskim możemy pobić rekord frekwencji - dodała Beata Szydło.

Wicepremier odniosła się też do wyborów jesiennych, które dotyczyć będą polskiego parlamentu. Prosiła zebranych o przedłużenie mandatu zaufania, ponieważ rząd musi kontynuować reformy i wprowadzać nowe.

- W ciągu ostatnich czterech lat większość zobowiązań zrealizowaliśmy. Nie były to łatwe reformy, czasami popełnialiśmy błędy, ale potrafimy z tego wyciągać wnioski i konsekwentnie idziemy do przodu. Jest jeszcze wiele do zrobienia, są jeszcze takie grupy i obszary społeczne, które muszą dostać wsparcie - powiedziała przedstawicielka rządu.

Przypomniała także najważniejsze programy społeczne PiS, m.in.: program 500 plus, który teraz rozszerzony został na pierwsze dziecko, "trzynastkę" dla emerytów i rencistów, czy przywrócenie nierentownych połączeń transportu publicznego.

- Nasi poprzednicy zwijali Polskę, likwidowali połączenia autobusowe, posterunki policji, pocztę.  My to naprawiamy. Szczególne wsparcie muszą dostać regiony zapomniane. Nasze projekty mają wyrównywać szanse - dodała Beta Szydło.

Po swoim wystąpieniu wicepremier rozmawiała z mieszkańcami. Głównym tematem było rolnictwo i opłacalność produkcji. Zapewniła, że w telefonicznej  rozmowie z ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim otrzymała gwarancję, że wszyscy sadownicy dostaną pieniądze za skup interwencyjny jabłek.

Senator PiS Jarosław Rusiecki uważa, że spotkanie wicepremier Beaty Szydło z mieszkańcami Sandomierza było bardzo potrzebne i udane. Przedstawicielka rządu, kandydatka do Parlamentu Europejskiego wyraźnie określiła wyzwania, jakie stoją przed Polską odnośnie budowania swojej mocnej pozycji we Wspólnocie, a rozmowy z przedstawicielami poszczególnych środowisk przybliżyły jej problemy mieszkańców tego terenu.  

- Wiedza pani premier o ziemi sandomierskiej i jej mieszkańcach będzie jeszcze większa, co przełoży się na pracę w Parlamencie Europejskim - stwierdził senator.

Poseł PiS Marek Kwitek, jako gospodarz spotkania, przypomniał, że jest to już kolejna wizyta wicepremier Beaty Szydło w Sandomierzu, która zawsze przyjeżdża tu z przyjemnością i darzona jest wielką sympatią. Dodał, że takie wydarzenia są istotne, ponieważ właśnie na tego typu spotkaniach rodzą się programy.

- Beata Szydło pokazała jako premier, że potrafi skutecznie bronić interesów Polski. Jako europosłanka będzie również bronić interesów świętokrzyskich i sandomierskich. Jest liderką naszej listy, myślę że wynik będzie bardzo dobry - powiedział poseł Kwitek.

Według posłanki Marii Zuby, wicepremier Beata Szydło przyjeżdżając do Sandomierza pokazała, że to miasto jest dla niej ważne.

- Większość mieszkańców powiatu sandomierskiego to sadownicy. Teraz w Unii Europejskiej  trwają negocjacje na temat programów, które będą dofinansowane. To jest ważna wizyta wpisująca się w program Beaty Szydło jako kandydatki do Parlamentu Europejskiego - stwierdziła poseł Zuba.

Przed spotkaniem z mieszkańcami wicepremier Beata Szydło wzięła udział w oficjalnym otwarciu rozbudowanej strażnicy Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu, przekazała sprzęt strażacki zakupiony w minionym roku.

Poseł Andrzej Kryj uważa, że program tej wizyty świadczy o szerokim zainteresowaniu wicepremier Beaty Szydło różnymi aspektami życia lokalnych społeczności, co daje gwarancję, że będzie świetnym reprezentantem regionu świętokrzyskiego w Parlamencie Europejskim.

Podczas wizyty wicepremier Beacie Szydło towarzyszyła wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek oraz wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski.

Beata Szydło jest  "jedynką" na liście PIS do Parlamentu Europejskiego w okręgu małopolsko- świętokrzyskim. Z Sandomierza wicepremier pojechała na spotkanie z mieszkańcami Staszowa, które odbywa się w Ośrodku Kultury.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution