101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Platforma Obywatelska stawia na ochronę zdrowia

Data publikacji: 09.05.2019 07:56 / Data aktualizacji: 09.05.2019 10:49
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Artur Gierada przewodniczący świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej

Artur Gierada, przewodniczący świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej
Kielce. 09.05.2019 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Przedstawiciele świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej prezentują swój Program Europejska Ochrona Zdrowia. Przedstawiciele ugrupowania podczas spotkania z dziennikarzami przed Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach zaprezentowali założenia swojego Programu Europejskiej Ochrony Zdrowia.

Jak mówił poseł Artur Gierada, przewodniczący PO w regionie, obecny rząd Prawa i Sprawiedliwości nie jest skuteczny w przypadku negocjacji kolejnego budżetu unijnego. Zaznaczył, że dzięki mocnej reprezentacji Koalicji Europejskiej po majowych wyborach, jej przedstawiciele będą w stanie wynegocjować dodatkowe 100 mld złotych więcej przede wszystkim na poprawę ochrony zdrowia.

- Dzięki tym środkom wprowadzimy dziewięć konkretnych rozwiązań służących Polakom. To między innymi skrócenie kolejek do specjalistów, dzięki czemu maksymalny czas oczekiwania na wizytę nie będzie dłuższy niż 21 dni. Kolejną kwestią jest wprowadzenie specjalnych pakietów onkologicznych, gwarantujących szybką diagnozę pacjentów z chorobami nowotworowymi, a także skrócenie czasu oczekiwania na przyjęcie do Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych - dodał.

Posłanka PO Marzena Okła-Drewnowicz powiedziała, że kolejne punkty w programie dla zdrowia, to między innymi wprowadzenie badań profilaktycznych dla osób po 50. roku życia.

- Ponadto proponujemy kompleksową opiekę dla kobiet w ciąży i noworodków. W tym punkcie zawiera się m.in. powszechny dostęp do badań prenatalnych oraz świadczona na europejskim poziomie opieka okołoporodowa, a także bezpłatne leki dla kobiet w ciąży - dodała.

W ramach Programu Europejskiej Ochrony Zdrowia przedstawiciele Platformy proponują także wprowadzenie powszechnego kalendarza szczepień na wszystkie choroby, bezpłatne lekarstwa dla osób niepełnosprawnych, stworzenie wojewódzkich centrów profilaktyki oraz wdrożenie kompleksowego programu walki ze smogiem.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution