101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Tarczyński w ostrej debacie w niemieckiej telewizji

Data publikacji: 09.05.2019 11:48
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Dominik Tarczyński w trakcie debaty w telewizji DW News

Dominik Tarczyński w trakcie debaty w telewizji DW News
08.05.2019 / Fot. DW News

Jak już informowaliśmy, świętokrzyski parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński wziął udział w anglojęzycznej debacie na temat przyszłości Unii Europejskiej w niemieckiej telewizji Deutsche Welle.

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego dyskutował wraz dwoma niemieckimi politykami: eurodeputowanym Jo Leinenem z SPD i Maximilianem Krahem - wiceprezesem partii Alternatywa dla Niemiec oraz holenderską europoseł Sophie in 't Veld.

Podczas swojego wystąpienia Dominik Tarczyński zaznaczał, że Europa powinna powrócić do chrześcijańskich korzeni, na których została zbudowana.

- Chrześcijaństwo to nasze DNA. I nie chodzi tu tylko o wiarę. Wieki, poprzednie pokolenia, to jest to, czym jesteśmy. Z chrześcijaństwa wywodzi się cała kultura. Nie chcę widzieć 24 kościołów spalonych we Francji w tydzień. Chcę chrześcijańskich korzeni, bezpieczeństwa Europy - przekonywał.

Świętokrzyski parlamentarzysta w debacie odniósł się także do sprawy masowej imigracji do Europy. Wytknął także błędy niemieckiej kanclerz Angeli Merkel co nie spodobało się przedstawicielowi niemieckiej SPD.

- Nie mam nic przeciwko przyjmowaniu uchodźców, jeżeli pokażą dokumenty i poproszą o bycie w Polsce. (…) Nie chcemy nielegalnej migracji. (…) To, co dzieje się dzisiaj, to szaleństwo przeciwne prawu i regulacjom. Angela Merkel szukała taniej siły roboczej. Nie chciała nikomu pomóc. I zdała sobie sprawę, że oni nie chcą pracować. Nie chcą się uczyć języka. Uznała, że trzeba ich odesłać - stwierdził Dominik Tarczyński.

Te słowa rozwścieczyły polityka SPD, Jo Leinen.

- Trudno jest słuchać takiego gó...a, nonsensu. Ale ok, to jest demokracja - stwierdził.

W odpowiedzi, na ten słowny atak Dominik Tarczyński polecił niemieckiemu politykowi, by ten zastanowił się nad swoim językiem. - Jesteś bardzo politycznie poprawny - stwierdził.

Powtórki debaty, w której wziął udział Dominik Tarczyński, będą kilkukrotnie emitowane na antenie niemieckiej stacji.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution