101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Radni powiedzieli „nie” inwestycji przy ulicy Nowej

Data publikacji: 09.05.2019 12:44
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
07.02.2019 Kielce. Mieszkańcy ulicy Nowej protestują przeciwko planom pierwszej budowy w trybie specustawy mieszkaniowej

07.02.2019 Kielce. Mieszkańcy ulicy Nowej protestują przeciwko planom pierwszej budowy w trybie specustawy mieszkaniowej
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Siedmiopiętrowy blok nie powstanie przy ulicy Nowej w Kielcach. Radni podczas sesji nie wydali zgody na jego budowę w ramach specustawy mieszkaniowej. Przeważyły protesty mieszkańców, którzy od początku sprzeciwiali się inwestycji.

Jak informowaliśmy, inwestor już drugi raz próbował skorzystać z nowego prawa do realizacji inwestycji. Za pierwszym razem, po protestach mieszańców, zdecydował się wycofać wniosek. Po wniesieniu kilku poprawek do projektu dokumenty ponownie trafiły na biurka urzędników. To wzbudziło sprzeciw mieszkańców, którzy swoje argumenty przedstawili także   podczas dzisiejszej sesji. Wskazywali, m.in., że blok zasłoni światło słoneczne a ulica nie jest dostosowana do zwiększonego ruchu pojazdów.

Kinga Dyk, jedna z mieszkanek, zwracała także uwagę, że inwestor nie chciał spotkać się z mieszkańcami co pokazuje, że kieruje się wyłącznie swoim interesem.

- Decyzja radnych byłaby przypadkiem precedensowym w skali kraju - mówiła ciesząc się, że inwestycja nie zostanie zrealizowana.

Zdzisław Łakomiec, radny PiS i przewodniczący Komisji Ładu Przestrzennego i Gospodarki Nieruchomościami, przyznał, że dla większości radnych najważniejszy jest czynnik społeczny.

Za lokalizacją inwestycji w ramach specustawy mieszkaniowej był Kamil Suchański, Przewodniczący Rady Miasta Kielce. Jego zdaniem w takich sytuacjach powinno się brać pod uwagę rozwój miasta. O aspekcie proinwestycyjnym mówiła także radna Anna Kibortt z klubu radnych Projekt Świętokrzyskie.

Ostatecznie ośmioro radnych było za budową bloku, 16 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Udział w głosowaniach brała dzisiaj po raz pierwszy nowo zaprzysiężona radna Anna Myślińska. Zastąpiła ona w radzie Arkadiusza Kubca, który został powołany na funkcję zastępcy prezydenta Kielc. Anna Myślińska jest doktorem historii sztuki i prezesem stowarzyszenia „Między Wietrznią a Telegrafem”. Ma 60 lat. Startowała z list Koalicji Obywatelskiej z okręgu numer 4.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution