101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Uniwersytet zaprezentuje swoje artystyczne walory

Data publikacji: 09.05.2019 13:27
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
Komentarze
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Cztery wystawy i dwa koncerty - tak w Kielcach zapowiada się ogólnopolska akcja „Sztuka uniwersytetu, uniwersytet sztuki”, zainicjowana przez Ogólnopolską Konferencję Dziekanów Wydziałów Artystycznych, podległych Ministrowi Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Wydarzenia w stolicy Świętokrzyskiego organizują studenci, doktoranci i pracownicy Wydziału Pedagogicznego i Artystycznego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Doktor Maciej Zdanowicz, wicedyrektor Instytutu Sztuk Pięknych UJK do spraw dydaktycznych i studenckich wyjaśnia, że uczelnia wpisuje się w szerokie, ogólnopolskie działanie.

- Są to wydarzenia, które mają na celu promocję i pokazanie mieszkańcom miasta, regionu, jak i całej Polski potencjału, którym dysponujemy jako instytuty artystyczne wpisane w struktury Uniwersytetu Jana Kochanowskiego - mówi wicedyrektor.

W ramach prezentacji artystycznych odbędą się: międzynarodowa wystawa sztuki konkretnej, wystawa studentów Instytutu Sztuk Pięknych UJK w Kielcach połączona z koncertem studentów Instytutu Edukacji Muzycznej UJK w Kielcach, wystawa pedagogów Instytutu Sztuk Pięknych UJK w Kielcach i koncert pedagogów Instytutu Edukacji Muzycznej, a na koniec wystawa doktorantów i absolwentów studiów doktoranckich prowadzonych w Instytucie Sztuk Pięknych.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution