101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Badmintoniści bez medalu XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Data publikacji: 12.05.2019 18:17
Autor: Maciej Makuła / Kategoria: Sport
Komentarze
XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych Świętokrzyskie 2019

XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych „Świętokrzyskie 2019”
Fot. mat. prasowe

Żadnego medalu nie wywalczyli zawodnicy reprezentujący województwo świętokrzyskie podczas XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Najbliżej strefy medalowej podczas zawodów rozegranych w Suchedniowie była Oliwia Kocz z miejscowego Orlicza, która wspólnie z Weroniką Stankiewicz z Wrocławia wywalczyła piąte miejsce.

– Mimo że nie udało mi się wejść do ósemki, były to dla mnie udane zawody. Występ w nich był dla nas świetna lekcją badmintona, która na pewno zaprocentuje w przyszłości – powiedziała Weronika Zięba z Suchedniowa, która w singlu i w mikście zajęła dziewiąte miejsca.

– Nasi zawodnicy nie wywalczyli żadnego medalu na tej olimpiadzie, ale zebrali cenne doświadczenie – powiedziała trener świętokrzyskich zawodników Aleksandra Dąbczyńska. Spodziewaliśmy się takiej sytuacji, bo ten rocznik jest troszkę słabszy od innych kategorii wiekowych, ale mimo to każdy wygrany pojedynek w tym turnieju był na wagę złota – dodała szkoleniowiec badmintonistów.

Reprezentacja województwa świętokrzyskiego do tej pory wywalczyła trzy medale. Srebrne: szczypiorniści oraz Weronika Kapinos z Czarnych Połaniec w kategorii do 61 kg w zapasach w stylu wolnym. Na najniższym stopniu podium stanął Krzysztof Klimkiewicz Żaka Kielce, który startował w judo w kategorii do 55 kg.

XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Świętokrzyskie 2019 będzie trwała do 26 maja, kiedy to w Ostrowcu rozegrany zostanie turniej bokserski.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution