101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Lada dzień rozpocznie się przebudowa ulic Witosa i Zagnańskiej

Data publikacji: 13.05.2019 12:00
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Ulica Witosa

Ulica Witosa
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Prawdopodobnie za tydzień rozpocznie się przebudowa ul. Witosa i Zagnańskiej w Kielcach. W ubiegłym tygodniu została podpisana umowa z wykonawcą. Aktualnie zatwierdzane są projekty tymczasowej organizacji ruchu.

Wciąż brakuje odpowiedzi ze strony Ministerstwa Infrastruktury w sprawie protestów mieszkańców, którzy walczyli o wprowadzenie zmian w projekcie. Jak informuje Jarosław Skrzydło z Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, decyzja ministerstwa nie wypływa jednak na plany miasta związane z rozpoczęciem prac.

- Wszystkie decyzje związane z projektem są już w obrocie prawnym i mają moc prawną. Działamy zgodnie z wcześniejszymi zamierzeniami, co pozwala na rozpoczęcie prac w zakładanym terminie - mówi Jarosław Skrzydło.

Brak decyzji Ministerstwa wpływa natomiast na wypłacanie mieszkańcom rekompensat za działki. Do zakończenia całej procedury odwoławczej MZD może jedynie wypłacać zaliczki w wysokości 70% odszkodowań.

Łączna długość przebudowywanych odcinków, to około 7 kilometrów. Rozbudowa ulic ma usprawnić komunikację w północnej części Kielc.

Kolejnym krokiem będzie przedłużenie ulicy Olszewskiego. W planach jest rozbudowanie ulicy w kierunku północnym oraz wybudowanie wiaduktu, który będzie się kończył na obecnym skrzyżowaniu Zagnańskiej i Witosa.

Zwycięzcą przetargu jest firma Strabag. Zakończenie prac planowane jest na grudzień 2020 roku.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution