101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Książki w szpitalu. Aby umilić pobyt pacjentom

Data publikacji: 13.05.2019 13:36
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Zdrowie
Komentarze
Beata Wiater zastępca dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Sandomierzu

Beata Wiater, zastępca dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Sandomierzu
Sandomierz. 13.05.2019 / Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

W Szpitalu Specjalistycznym w Sandomierzu na każdym oddziale powstaną punkty biblioteczne. Trwa akcja zbierania książek od darczyńców i montowania półek na oddziałach.

Jak powiedziała Beata Wiater, zastępca dyrektora sandomierskiego szpitala, głównym celem inicjatywy jest to, by pacjenci w ciekawy sposób mieli zagospodarowany czas pobytu na oddziale. Nie wszystkich stać na książki, czy gazety, a wypożyczenie książek w szpitalu będzie bezpłatne.

Książki będą stać na półkach. Każdy będzie mógł wybrać sobie jakąś dla siebie i po przeczytaniu odłożyć na miejsce. Wicedyrektor dodała, że liczy na hojność darczyńców, ponieważ szpitala nie stać na taki zakup książek. Półki są darem jednego z pracowników.

Pacjenci, z którymi rozmawiała nasza reporterka mówili, że punkty biblioteczne to dobry pomysł, ponieważ pobyt w szpitalu bardzo się dłuży, może go więc umilić literatura. Dodawali, że na co dzień  ciężko jest wygospodarować więcej czasu na czytanie, a łatwy dostęp do książek w szpitalu   pomoże nadrobić czytelnicze zaległości.

Książki można przynosić do pokoju naczelnej pielęgniarki oraz do siedziby Starostwa Powiatowego. Oprócz książek mile widziane są także gry, zabawki, kredki i farby, które trafią na oddział dziecięcy.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution