101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kto pokieruje ostrowieckim szpitalem?

Data publikacji: 13.05.2019 18:56
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze
Ostrowiec Świętokrzyski. Szpital

Ostrowiec Świętokrzyski. Szpital
Ostrowiec Świętokrzyski. 05.01.2018 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Prawdopodobnie dopiero w środę poznamy nazwisko nowego dyrektora ostrowieckiego szpitala. Dziś obraduje komisja konkursowa i prawdopodobnie dojdzie do głosowania.

Jak informowaliśmy, przesłuchania odbyły się w piątek, jednak wtedy komisja nie zdecydowała na ostateczny wybór. Łukasz Witkowski, przewodniczący komisji informuje, że jeśli dojdzie dziś do głosowania, to przed podaniem nazwiska do wiadomości publicznej kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Powiatu.

Wśród ubiegających się o stanowisko dyrektora naczelnego lecznicy w Ostrowcu świętokrzyskim są trzy osoby, które brały udział w poprzednim konkursie, tj.: Jacek Jaworski - były dyrektor ds. technicznych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, Sebastian Petrykowski oraz Jarosław Łyczkowski, którzy kierowali wcześniej starachowickim szpitalem.

Wśród kandydatów znajdują się również: Andrzej Gruza - były dyrektor Szpitala Powiatowego w Wołominie, Mariusz Kwaśny - były dyrektor Wojewódzkiego Podkarpackiego Szpitala Psychiatrycznego w Żurawicy, Jarosław Pawlik - były dyrektor szpitala w Kozienicach, Henryka Romanow - była prezes Powiatowego Centrum Zdrowia w Otwocku, Małgorzata Szwaja - specjalista pielęgniarstwa chirurgicznego, oddziałowa w szpitalu w Lipsku oraz Mariusz Gil.

Jak podkreśla Łukasz Witkowski, jeżeli nie uda się w trakcie trzykrotnego głosowania wyłonić kandydata, wtedy Zarząd Powiatu uprawniony jest do wyłonienia dyrektora bez konkursu. Przypomnijmy, że w pierwszym konkursie Zarząd Powiatu nie zgodził się na zatrudnienie wskazanego przez komisję konkursową kandydata, w związku z tym nabór należało przeprowadzić powtórnie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution