101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Znęcał się nad ojcem. Usłyszał wyrok

Data publikacji: 15.05.2019 13:14
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

2 lata pozbawienia wolności - to już prawomocny wyrok w sprawie 42-letniego Michała B. Mężczyzna był oskarżony o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad swoim ojcem. Początkowo prokuratura postawiła Michałowi B. dwa zarzuty.

Według śledczych, oskarżony w sierpniu 2016 roku miał pobić ojca, który w wyniku poniesionych obrażeń zmarł. Ponadto miał się nad nim znęcać fizycznie i psychicznie. Sprawa trafiła do Sądu Okręgowego w Kielcach. Ten uznał, że mężczyzna powinien odpowiadać tylko za drugi zarzut i wymierzył mu karę 2 lat pozbawienia wolności. Z tą decyzją nie zgodziły się strony, dlatego sprawa została przekazana do Sądu Apelacyjnego w Krakowie.

Sędzia Tomasz Szymański, rzecznik instytucji informuje, że ta decyzja została utrzymana w mocy. - Sprawa była dość ciekawa. W dużej mierze opierała się na dowodach z opinii biegłych, którzy stwierdzili, że na ciele pokrzywdzonego było dużo obrażeń, z tym że większość z nich była stara i nie miała znaczenia dla tej poważniejszej kwalifikacji prawnej - wyjaśnia sędzia Tomasz Szymański.

Na głowie ofiary były dwie rany, które prawdopodobnie doprowadziły do śmierci mężczyzny. Biegli stwierdzili, że obrażenia mogły powstać np. na skutek upadku. - Sąd nawet powtórzył za prokuratorem sformułowanie, że wysoce prawdopodobne jest, iż oskarżony swoim działaniem spowodował śmierć człowieka, ale na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, takiej pewności nie miał. Sąd nie mógł wykazać, że obydwa obrażenia z całą pewnością zostały spowodowane działaniem Michała B. - wyjaśnił sędzia Tomasz Szymański.

Wyrok Sądu Apelacyjnego w Krakowie jest prawomocny.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution