101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kandydaci Konfederacji za likwidacją Unii Europejskiej

Data publikacji: 15.05.2019 13:45
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Konferencja Konfederacji Korwin. Na zdjęciu od lewej Konrad Berkowicz  lider listy z okręgu i Dawid Lewicki

Konferencja Konfederacji Korwin. Na zdjęciu (od lewej): Konrad Berkowicz - lider listy z okręgu i Dawid Lewicki
Kielce. 15.05.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Eurosceptyczni narodowcy walczą w regionie świętokrzyskim o głosy w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Konfederacja KORWiN, Braun, Liroy, Narodowcy przedstawiła dzisiaj swoje pomysły na, jak to określają, „rozsadzenie Unii Europejskiej od środka”.

Konrad Berkowicz, "jedynka" w naszym okręgu oskarżył polskich polityków o brak skuteczności w walce o niezależność kraju na arenie międzynarodowej. Wspomniał m. in. o wprowadzeniu na terenie wspólnoty europejskiej, a przez to także w Polsce, dyrektywy znanej jako ACTA 2, pomimo sprzeciwu polskich europarlamentarzystów.

- Wprowadzenie ACTA 2, wymuszającego cenzurę Internetu, jest dowodem na to, że Polska nie jest krajem suwerennym - twierdzi kandydat.

Berkowicz nazwał Unię Europejską organizacją skrajnie lewicową i niedemokratyczną, która powinna być zlikwidowana. Jego zdaniem, jedynym sposobem na osiągnięcie suwerenności przez Polskę, jest zorganizowanie PolEXITu, czyli odejścia z Unii. Jako wzór do naśladowania podał brytyjskiego polityka Nigela Farage’a, którego kampania doprowadziła do odejścia ze Wspólnoty Wielkiej Brytanii.

- Tak, jak Nigel Farage dodał odwagi Brytyjczykom, aby odeszli z Unii, tak my liczymy na to, że dzięki naszym działaniom doprowadzimy do kolejnych EXITów i rozsadzenia Unii od środka - mówił.

Konfederację tworzą połączone ugrupowania KORWiN, Ruch Narodowy, Grzegorz Braun, stowarzyszenie Skuteczni Piotra „Liroya” Marca oraz były poseł Kukiz’15, Marek Jakubiak.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution