101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Opóźnia się remont starachowickiego szpitala. Będą kary umowne? NOWE

Data publikacji: 15.05.2019 14:57
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Zdrowie
Komentarze

Starachowice. Szpital powiatowy.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Opóźnia się rozpoczęcie termomodernizacji starachowickiego szpitala. Wykonawca miał wejść z robotami od 1 marca, ale zwrócił się o przedłużenie terminu. Teraz mija ostateczny termin złożenia koniecznych dokumentów, aby szpital mógł się ubiegać w Inspektoracie Nadzoru Budowlanego o pozwolenie na remont. W przypadku opóźnienia firma będzie płacić kary umowne.

Jak informuje rzecznik starachowickiego szpitala - Małgorzata Kałuża, prace mają potrwać dwa lata. Do końca października zostanie wyremontowany budynek D, w którym mieszczą się pomieszczenia administracyjne oraz blok B z pracowniami diagnostycznymi. Na przyszły rok zaplanowany jest remont stacji dializ i Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz bloku łóżkowego, największego w całym kompleksie.

Przy okazji tych prac kolejno zostaną także ocieplone dwa łączniki. Wymienione zostanie także prawie półtora tysiąca okien. Wartość całego zadania, to prawie 8 milionów złotych. Szpital pozyskał dofinansowanie z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w kwocie ponad 6 milionów złotych.

Wykonanie zaplanowanej na ten rok części prac jest konieczne, aby szpital nie stracił dofinansowania.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution