101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Opóźnia się remont starachowickiego szpitala. Będą kary umowne?

Data publikacji: 15.05.2019 14:57
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Zdrowie
Komentarze
Starachowice. Szpital powiatowy.

Starachowice. Szpital powiatowy.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Opóźnia się rozpoczęcie termomodernizacji starachowickiego szpitala. Wykonawca miał wejść z robotami od 1 marca, ale zwrócił się o przedłużenie terminu. Teraz mija ostateczny termin złożenia koniecznych dokumentów, aby szpital mógł się ubiegać w Inspektoracie Nadzoru Budowlanego o pozwolenie na remont. W przypadku opóźnienia firma będzie płacić kary umowne.

Jak informuje rzecznik starachowickiego szpitala - Małgorzata Kałuża, prace mają potrwać dwa lata. Do końca października zostanie wyremontowany budynek D, w którym mieszczą się pomieszczenia administracyjne oraz blok B z pracowniami diagnostycznymi. Na przyszły rok zaplanowany jest remont stacji dializ i Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz bloku łóżkowego, największego w całym kompleksie.

Przy okazji tych prac kolejno zostaną także ocieplone dwa łączniki. Wymienione zostanie także prawie półtora tysiąca okien. Wartość całego zadania, to prawie 8 milionów złotych. Szpital pozyskał dofinansowanie z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w kwocie ponad 6 milionów złotych.

Wykonanie zaplanowanej na ten rok części prac jest konieczne, aby szpital nie stracił dofinansowania.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution