101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Juwenalia na start. Studenci pobiegli przez kampus

Data publikacji: 15.05.2019 15:08
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
VII Bieg Przez Kampus o Puchar JM Rektora Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach

VII Bieg Przez Kampus o Puchar JM Rektora Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach
Kielce. 15.05.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Mimo deszczowej pogody, 240 kieleckich studentów stawiło się na starcie corocznego biegu przez kampus, rozpoczynającego Juwenalia. Jak mówią żacy, Dzień Sportu jest dobrą okazją do sprawdzenia kondycji i rozruszania kończyn przed kolejnymi atrakcjami.

Wielu nie kryło jednak, że bieg przez kampus to także okazja do nadrobienia nieobecności lub zdobycia lepszej oceny z zajęć wychowania fizycznego.

- Większość moich kolegów przyznało, że ma do zaliczenia kilka nieobecności z WF. Sama mam do zaliczenia trzy zajęcia. Myślałam nawet, żeby zapisać się jeszcze na fitness, ale z moją kondycją chyba nie dałabym rady - mówi jedna ze studentek.

Linię mety jako pierwszy przeciął Piotr Jaśtal, student Bezpieczeństwa Narodowego, z wynikiem 5 minut i 59 sekund. Wśród kobiet najlepsza była Magda Król. Studentka prawa przyznała, że poza cotygodniowymi zajęciami wychowania fizycznego nie trenuje żadnych sportów, a w biegu uczestniczyła po raz pierwszy. Dodaje, że swojego czasu nie zmierzyła, bo nie liczyła, że wygra.

Jak co roku, razem ze studentami pobiegł rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Jacek Semaniak. Zakończył bieg z czasem 9 minut 57 sekund. Z wyniku był zadowolony, ale przyznał, że zaskoczyło go tempo narzucone przez innych uczestników. Przede wszystkim cieszył się, że wciąż może startować w biegu.

Bieg przez kampus był głównym wydarzeniem Dnia Sportu Akademickiego UJK.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution